Моќен вирален статус: „Некој е сè уште сингл, додека некој од неговата генерација веќе има внуци - не доцниш!“


Моќен вирален статус: „Некој е сè уште сингл, додека некој од неговата генерација веќе има внуци - не доцниш!“

„Обама се пензионираше на 55 години, а Трамп започна на 70 години. Секој на овој свет работи во својата временска зона... Опушти се. Не доцниш.“

hit-viralen-status-nekoj-e-se-ushte-singl-dodeka-nekoj-od-negovata-generacija-vekje-ima-vnuci-ne-docnish-01.jpg

На социјалните мрежи деновиве кружи вирален статус преведен од англиски на македонски јазик.

Авторот е непознат, но поентата е одлична дека секој треба да го живее животот на начинот и со темпото кое нему му одговара и дека на секој работите му се случуваат во различно време.

hit-viralen-status-nekoj-e-se-ushte-singl-dodeka-nekoj-od-negovata-generacija-vekje-ima-vnuci-ne-docnish-02.jpg

Ви го пренесуваме виралниот статус:

„Некој дипломирал на 22 години, но чекал 5 години за да најде добра работа.
Некој станал директор на 25 години, а починал на 50.
Додека друг станал директор на 50 години и живеел 90 години.

hit-viralen-status-nekoj-e-se-ushte-singl-dodeka-nekoj-od-negovata-generacija-vekje-ima-vnuci-ne-docnish-04.jpg

Некој е сè уште сингл, додека некој од неговата генерација во училиште веќе има внуци.
Обама се пензионираше на 55 години, а Трамп започна на 70 години.

Секој на овој свет работи во својата временска зона.
Некои луѓе се пред тебе, некои далеку зад тебе...

hit-viralen-status-nekoj-e-se-ushte-singl-dodeka-nekoj-od-negovata-generacija-vekje-ima-vnuci-ne-docnish-03.jpg

Но, секој трча своја трка, во свое време.

Не им завидувајте.
Тие се во нивната временска зона, а вие сте во вашата.

hit-viralen-status-nekoj-e-se-ushte-singl-dodeka-nekoj-od-negovata-generacija-vekje-ima-vnuci-ne-docnish-05.jpg

Опушти се.
Не доцниш.
Не си подранил.
На време си!

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

12 работи кои не треба да им ги кажувате на жените без деца Ако во своето опкружување имате жена, особено со возраст над 30 години, која нем...
13 работи кои беа сосема поинакви во 90-тите години Не се грижевме ако мобилниот телефон ни падне на подот, знаевме дека ќе „преживе...
За добрите работи треба долго, за лошите работи само еден миг е доволен Само една докторска дијагноза за сериозна болест, сообраќајна незгода со трајни ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg