7 изјави на познатите за љубовта
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Бариста 10-07-2020


7 изјави на познатите за љубовта

Љубовта понекогаш боли, понекогаш прави од нас да се чувствуваме како будали, но колку и да не вади од такт, не можеме без неа.

7-izjavi-na-poznatite-za-ljubovta

Еве како на љуобвта и сексот гледаат некои од познатите:

- Жените ја поседуваат целата моќ на светот, затоа што ги поседуваат и сите вагини – Дејв Ател

- Мажот може да спие со многу жени. И никој нема ништо да го праша, но ако жената направи 19 или 20 грешки, веднап е ороспија – Џоен Риверс

- Постојат само три работи кои им се потребни на жените во животот: Храна, вода и комплименти – Крис Рок

- Никогаш немој да се омажиш за маж од кој не би сакала да се разведеш – Нора Ефрон

- Бисексуалноста автоматски ги дуплира шансите за состанок во сабота навечер – Вуди Ален

- Некои луѓе ме прашуваат која е тајната на мојот долг брак. Наоѓаме време да одиме во ресторан два пати неделно. Вечера, свеќи, тивка музика и танц. Таа оди во вторник, јас во петок – Хенри Јангмен

- Главниот проблем меѓу мажите и жените, кога е сексот во прашање, е во тоа што мажите се како пожарникари. Ним сексот им е итен случај, и што и да прават можат да бидат спремни за 2 минути. Од друга страна, жените се како оган. Возбудливи, но условите мора да бидат идеални за да се започне нешто – Џери Сајнфилд.

Би можело да ве интересира:

Најубавите мисли за мажите и жените: Ако имаш млада жена и старо вино, биди подготвен за полна куќа ... Колку и да се критикуваме меѓусебно, ниту жените можеме без мажите, ниту мажите ...
„Сексот без љубов е потполно бесмислен“ - 15 цитати на славните дами за сексот Мудрите мисли на дамите кои важат за најубавите и најсексипилните жени на сите в...
На жените поважна им е кариерата од бракот: 12 факти за животот на Јамајка Русинка која се омажила за Јамајканец и живее таму ги пренесува своите искуства ...