10 факти зошто кучињата се подобри од луѓето
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 28-05-2020


10 факти зошто кучињата се подобри од луѓето

И повеќе од оправдана е поговорката дека „кучето е најдобар пријател на човекот“, но ова најдобро го знаат оние кои имаат можност да се грижат за ова милениче.

10-fakti-zosto-kucinjata-se-podobri-od-lugjeto

Ова се уште 10 факти зошто кучињата се подобри од луѓето:

1. Кучињата немаат проблем да покажат приврзаност во јавност

2. Кучињата чувствуваат дека им недостасуваш кога си отсутен

3. Кучињата чувствуваат вина кога ќе направат нешто погрешно

4. Тие признаваат кога се љубоморни.

5. Јавно ставаат до знаење кога сакаат да излезат надвор.

6. Не си играат игри со тебе – освен кога им го фрлате топчето (и никогаш нема да ве исмеваат за начинот на кој фрлате).

7. Кучињата можеш да ги научиш на нешто.

8. Најлоша друштвена болест која можете да ја добиете од кучињата се болвите.

9. Кучињата го разбираат значењето на зборот „не“.

10. Кучињата бакнуваат со срце во секое време.

Би можело да ве интересира:

Оној што е пријател секому, не е пријател никому - Безвременски мудрости на грчките филозофи Многу векови наназад, Грција била лулка на мудроста и домот на важни историски л...
Секојдневни борби кои ги разбираат само тврдоглавите луѓе Ако сте тврдоглави личности, фактот дека сте во право за нешто за вас е како вне...
7 важни лекции кои луѓето ги учат предоцна Животните лекции со полни со мудрост бидејќи најчесто ги учиме на потешкиот начи...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава