Чудни факти и откритија кои не се научно докажани, но ќе ве замислат


Чудни факти и откритија кои не се научно докажани, но ќе ве замислат

Понекогаш, животот знае да ни приреди изненадување на кое не знаеме како да реагираме.

chudni-fakti-i-otkritija-koi-ne-se-nauchno-dokazhani-no-kje-ve-zamislat-01.jpg

Опколени сме со чудни работи што се случуваат, а интернет корисниците се подготвени да ги споделат истите со цел свет.

Зачудувачки, а понекогаш и смешни откритија до кои тие дошле, можат понекогаш да ви го променат начинот на размислување. Или барем да ве замислат.

Погледнете неколку факти кои не се научно докажани, но звучат интересно и ќе ве насмеат:

Мачките сакаат да се бањаат со капа сами во када

chudni-fakti-i-otkritija-koi-ne-se-nauchno-dokazhani-no-kje-ve-zamislat-02.jpg

Дабовиот лист остава конкретна дамка

chudni-fakti-i-otkritija-koi-ne-se-nauchno-dokazhani-no-kje-ve-zamislat-03.jpg

Бувот може да седи вака:

chudni-fakti-i-otkritija-koi-ne-se-nauchno-dokazhani-no-kje-ve-zamislat-04.jpg

Човек кој го правел ова цел живот, после долго време од пријатели го дознал фактот дека тоа не е нормално...

chudni-fakti-i-otkritija-koi-ne-se-nauchno-dokazhani-no-kje-ve-zamislat-05.jpg

Водата ги прави зајчињата слаби

chudni-fakti-i-otkritija-koi-ne-se-nauchno-dokazhani-no-kje-ve-zamislat-06.jpg

Ова не е стиропор – снег е:

chudni-fakti-i-otkritija-koi-ne-se-nauchno-dokazhani-no-kje-ve-zamislat-07.jpg

Интересен факт за Германија – Нема ништо забавно, вратете се на работа

chudni-fakti-i-otkritija-koi-ne-se-nauchno-dokazhani-no-kje-ve-zamislat-08.jpg

Мачките се плашат од паста

chudni-fakti-i-otkritija-koi-ne-se-nauchno-dokazhani-no-kje-ve-zamislat-09.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Козите се качуваат на дрвја, ценкањето е уметност: 15 факти за животот во Мароко Вратите на домовите во Мароко се препознатлив симбол, секоја од нив е уникатна и...
8 факти кои секоја девојка треба да ги знае за своето тело Опседнатост со килограмите, излегување до доцните часови, сончање по цел ден на ...
22 факти за уникатниот начин на живот во Саудиска Арабија и чудните забрани Во продавниците нема гардеробери, освен во некои од најпознатите брендови од Зап...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg