Плива наутро, работи до доцна навечер: Како изгледа денот на Владимир Путин?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
kozmeticarka 12-12-2019


Плива наутро, работи до доцна навечер: Како изгледа денот на Владимир Путин?

Тој е познат по љубовта кон активниот начин на живот, но како му започнува денот и кога е најконцентриран за носење на најзначајните одлуки за Русија?

pliva-nautro-raboti-do-docna-navecher-kako-izgleda-denot-na-vladimir-putin-01.jpg

Владимир Путин е важен лик во глобалната политика и неговиот живот години наназад ги интригира луѓето низ целиот свет.

Многу податоци за него има во книгата „Fragile Empire: How Russia Fell in and Out of Love with Vladimir Putin“.

Како изгледа дневната рутина на рускиот претседател:

Путин станува доцна наутро, а појадува околу пладне.

pliva-nautro-raboti-do-docna-navecher-kako-izgleda-denot-na-vladimir-putin-02.png

Најчесто појадува омлет или варени јајца во комбинација со свеж џус.

pliva-nautro-raboti-do-docna-navecher-kako-izgleda-denot-na-vladimir-putin-03.jpg

Состојките за неговите оброци се од фармата на религиозниот лидер на Русија, патријархот Кирил, тврдат некои руски медиуми.

pliva-nautro-raboti-do-docna-navecher-kako-izgleda-denot-na-vladimir-putin-04.jpg

По појадокот, задолжително пие кафе.

pliva-nautro-raboti-do-docna-navecher-kako-izgleda-denot-na-vladimir-putin-05.jpg

pliva-nautro-raboti-do-docna-navecher-kako-izgleda-denot-na-vladimir-putin-15.jpg

Следуваат 2 часа пливање, кои ги смета за најдобро време за носење на значајни одлуки за Русија.

pliva-nautro-raboti-do-docna-navecher-kako-izgleda-denot-na-vladimir-putin-06.jpg

Потоа, крева тегови во теретана.

pliva-nautro-raboti-do-docna-navecher-kako-izgleda-denot-na-vladimir-putin-07.png

Иако, има 65 години неговата љубов кон активниот живот и спортот е огромна.

pliva-nautro-raboti-do-docna-navecher-kako-izgleda-denot-na-vladimir-putin-08.jpg

Во 2015 е фотографиран како вежба со рускиот премиер Димитриј Медведев.

pliva-nautro-raboti-do-docna-navecher-kako-izgleda-denot-na-vladimir-putin-09.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

„Годините носат слобода": 7 вредни животни лекции од Глен Клоус Глен Клоус е една од најценетите актерки на нашето време. Родена е на 19 март, 1...
Има 97 години, преферира животни наместо луѓе: 10 работи кои не ги зна... Бети Вајт на сите им е омилена баба во Холивуд, има 97 години, кралица е на коме...
Бил 5 години во брак: Факти за Ден Хортон, новото момче на Лејди Гага 37-годишниот сексапилен Ден Хортон го освои срцето на Гага, но кој е всушност то...