10 цитати за оние кои обожаваат да се шегуваат на сметка на бракот
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Giro prodavac 22-04-2019
Столар 22-04-2019


10 цитати за оние кои обожаваат да се шегуваат на сметка на бракот

Мудрите зборови со доза на сарказам и иронија се најдобриот начин да го опишете брачниот живот.

10-citati-za-onie-koi-obozavaat-da-se-sheguvaat-na-smetka-na-brakot-001.jpg

Секако, потребно е да имате голема доза на хумор и да не ги земате сите зборови при срце.

Бракот е прекрасна работа, но и прекрасна основа за духовити мудрости:

10-citati-za-onie-koi-obozavaat-da-se-sheguvaat-na-smetka-na-brakot-1.jpg

10-citati-za-onie-koi-obozavaat-da-se-sheguvaat-na-smetka-na-brakot-2.jpg

10-citati-za-onie-koi-obozavaat-da-se-sheguvaat-na-smetka-na-brakot-3.jpg

10-citati-za-onie-koi-obozavaat-da-se-sheguvaat-na-smetka-na-brakot-4.jpg

10-citati-za-onie-koi-obozavaat-da-se-sheguvaat-na-smetka-na-brakot-5.jpg

10-citati-za-onie-koi-obozavaat-da-se-sheguvaat-na-smetka-na-brakot-6.jpg

10-citati-za-onie-koi-obozavaat-da-se-sheguvaat-na-smetka-na-brakot-7.jpg

10-citati-za-onie-koi-obozavaat-da-se-sheguvaat-na-smetka-na-brakot-8.jpg

10-citati-za-onie-koi-obozavaat-da-se-sheguvaat-na-smetka-na-brakot-9.jpg

10-citati-za-onie-koi-obozavaat-da-se-sheguvaat-na-smetka-na-brakot-10.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 животни лекции според кои се води Ким Катрал и ќе ве инспирираат Зад себе актерката има повеќе од 80 одиграни улоги, а најпозната е секако, по ли...
Инспиративни цитати за секоја нова мајка и нејзиното тело по породувањ... Без оглед како и да се породила, телото на мајката во најголем број случаи веќе ...
Чуден однос со Мајкл Џексон, дрога: 10 мрачни факти за животот на Меко... Татко му го злоупотребувал психички и физички, чувствувал огромен притисок како ...