19 причини зошто Кендал Џенер ќе биде топ модел уште многу години
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
ВОЗАЧИ 27-03-2020


19 причини зошто Кендал Џенер ќе биде топ модел уште многу години

Знае како да одржи доза на мистерија околу себе, избегнува скандали, не пие алкохол и отсекогаш сонувала да биде дел од модниот свет.

19-prichini-zoshto-kendall-jenner-kje-bide-top-model-ushte-mnogu-godini-01.jpg

Кендал Џенер порасна во фокусот на јавноста, благодарение на шоуто „Keeping Up With The Kardashians“, но таа процвета во вистинска убавица и сега светот е фокусиран на неа, нејзината убавина и успеси во модниот свет.

Медиумите постојано се интересираат за нејзиниот живот, а таа со право ја носи титулата топ модел.

Причини зошто Кендал Џенер ќе биде топ модел уште многу години:

Нејзиното семејство Кардашијан – Џенер значи инстантна слава.

19-prichini-zoshto-kendall-jenner-kje-bide-top-model-ushte-mnogu-godini-06.jpg

Таа е доволно млада за да работи како модел уште долго време.

19-prichini-zoshto-kendall-jenner-kje-bide-top-model-ushte-mnogu-godini-03.jpg

Обожавана е од страна на одговорните во магазинот Vogue.

19-prichini-zoshto-kendall-jenner-kje-bide-top-model-ushte-mnogu-godini-08.jpg

Има тон врски во модниот свет.

19-prichini-zoshto-kendall-jenner-kje-bide-top-model-ushte-mnogu-godini-09.jpg

Посветена е на своите цели и работи напорно.

19-prichini-zoshto-kendall-jenner-kje-bide-top-model-ushte-mnogu-godini-10.jpg

Светот на модата отсекогаш ѝ бил сон, па нема да се откаже.

19-prichini-zoshto-kendall-jenner-kje-bide-top-model-ushte-mnogu-godini-07.jpg

Не ѝ е проблем да остане фит, никогаш немала проблем со вишок на килограмите.

19-prichini-zoshto-kendall-jenner-kje-bide-top-model-ushte-mnogu-godini-12.jpg

Заработува повеќе дури и од постарите модели како Жизел Бундшен.

19-prichini-zoshto-kendall-jenner-kje-bide-top-model-ushte-mnogu-godini-13.jpg

Внимателно ги бира ангажманите и не сака фановите да се презаситат од неа.

19-prichini-zoshto-kendall-jenner-kje-bide-top-model-ushte-mnogu-godini-04.jpg

Има 97.7 милиони следбеници на Инстаграм.

19-prichini-zoshto-kendall-jenner-kje-bide-top-model-ushte-mnogu-godini-15.jpg

Уште 9 причини на следната страна...Би можело да ве интересира:

14 причини зошто Холивуд треба да му даде втора шанса на Бен Афлек Иако се разведоа со Џенифер Гарнер тој не пропушта пригода да каже колку прекрас...
Бил 5 години во брак: Факти за Ден Хортон, новото момче на Лејди Гага 37-годишниот сексапилен Ден Хортон го освои срцето на Гага, но кој е всушност то...
12 причини зошто Кејт Мидлтон од старт не ѝ веруваше на Меган Маркл Сомнителното минато на Меган и нереалноста на сценариото дека таа е само една ск...