Се венчаа 35 години по нивната прва средба: Сите детали за врската на Камила и принцот Чарлс
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Се венчаа 35 години по нивната прва средба: Сите детали за врската на Камила и принцот Чарлс

Во јули 1973 Камила се омажи со Ендрју, а Чарлс стана близок пријател на семејството и кум на нивниот син Сем.

se-venchaa-35-godini-po-nivnata-prva-sredba-site-detali-za-vrskata-na-kamila-i-princot-charls-01.jpg

Љубовната приказна на Камила Паркер Боулс и принцот Чарлс се протега во последните 50 години, а нивното патување од прв бакнеж до брак дефинитивно не е типична љубовна приказна.

Се запознале во почетокот на 1970-тите, а во брак се од 2005 година.

Како изгледаше турбулентната врска на парот:

Јуни 1971: Започна љубовната приказна на Камила и Чарлс, кога парот се запознал на една забава

se-venchaa-35-godini-po-nivnata-prva-sredba-site-detali-za-vrskata-na-kamila-i-princot-charls-03.jpg

Февруари 1973: Чарлс се врати во кралската морнарица, а Камила се сврши со Ендрју Паркер Боулс

se-venchaa-35-godini-po-nivnata-prva-sredba-site-detali-za-vrskata-na-kamila-i-princot-charls-04.jpg

Јули 1973: Камила се омажи со Ендрју, а Чарлс стана близок пријател на семејството и кум на нивниот син Сем

se-venchaa-35-godini-po-nivnata-prva-sredba-site-detali-za-vrskata-na-kamila-i-princot-charls-05.jpg

Ноември 1977: Чарлс ја запозна тогаш 16-годишната Лејди Дијана Спенсер, беше 13 години постар од неа, а Камила ја охрбаруваше нивната врска

se-venchaa-35-godini-po-nivnata-prva-sredba-site-detali-za-vrskata-na-kamila-i-princot-charls-06.jpg

3 Февруари 1981: Чарлс ја запроси 19-годишната Дијана по само 13 љубовни состаноци, а бајковитата свадба се одржа на 29 јули

se-venchaa-35-godini-po-nivnata-prva-sredba-site-detali-za-vrskata-na-kamila-i-princot-charls-07.jpg

21 јуни 1982: Се роди принцот Вилијам

se-venchaa-35-godini-po-nivnata-prva-sredba-site-detali-za-vrskata-na-kamila-i-princot-charls-08.jpg

15 септември 1984: Се роди принцот Хари

se-venchaa-35-godini-po-nivnata-prva-sredba-site-detali-za-vrskata-na-kamila-i-princot-charls-09.jpg

1986: Чарлс и Камила почнаа љубовна афера, иако некои тврдат дека тие имале афера и претходно, а и сопругот на Камила бил свесен за тоа

se-venchaa-35-godini-po-nivnata-prva-sredba-site-detali-za-vrskata-na-kamila-i-princot-charls-10.jpg

Ноември 1992: Протече во јавноста телефонски разговор од 1989 од Камила и Чарлс со интимни детали и скандалот беше наречен „Camillagate“

se-venchaa-35-godini-po-nivnata-prva-sredba-site-detali-za-vrskata-na-kamila-i-princot-charls-11.jpg

Декември 1992: Чарлс и Дијана поднесоа документи за развод

se-venchaa-35-godini-po-nivnata-prva-sredba-site-detali-za-vrskata-na-kamila-i-princot-charls-12.jpg

Уште 10 детали на следната страна...Би можело да ве интересира:

На 9 години – прва слика, на 13 – примен на факултет: Интересни факти за Пабло Пикасо Неспорно е дека Пабло Пикасо е еден од најважните уметници на 20 век, најдобро п...
Бил 5 години во брак: Факти за Ден Хортон, новото момче на Лејди Гага 37-годишниот сексапилен Ден Хортон го освои срцето на Гага, но кој е всушност то...
19 причини зошто Кендал Џенер ќе биде топ модел уште многу години Знае како да одржи доза на мистерија околу себе, избегнува скандали, не пие алко...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава