Чуден однос со Мајкл Џексон, дрога: 10 мрачни факти за животот на Меколи Калкин
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 29-09-2020
Forum Manager 29-09-2020


Чуден однос со Мајкл Џексон, дрога: 10 мрачни факти за животот на Меколи Калкин

Татко му го злоупотребувал психички и физички, чувствувал огромен притисок како дете ѕвезда, ја изгубил најголемата љубов Мила Кунис по 9 години врска...

chuden-odnos-so-majkl-djekson-droga-10-mrachni-fakti-za-zhivotot-na-mekoli-kalkin-01.jpg

Меколи Калкин беше дете ѕвезда во 90-тите, а сега со појавувањето во новата реклама за Google Assistant, ја репризираше својата улога како Кевин МекКалистер во легендарниот божиќен филм „Home Alone“ (Сам дома).

38-годишниот актер минува многу време во Париз, а во текот на годините не успеа да оствари некоја друга позначајна улога.

chuden-odnos-so-majkl-djekson-droga-10-mrachni-fakti-za-zhivotot-na-mekoli-kalkin-04.jpg

Факти за неговиот живот:

Чудното пријателство со Мајкл Џексон

И покрај тоа што постојат сомневања за типот на однос помеѓу Меколки како дете ѕвезда и Мајкл Џексон, кој се соочуваше со обвинувања за педофилија, актерот сè уште одржува контакт со Џексон семејството, односно е пријател со ќерката на Мајкл, Парис Џексон.

Тој ѝ е кум на Парис и на најмладото дете на легендарниот пејач.

chuden-odnos-so-majkl-djekson-droga-10-mrachni-fakti-za-zhivotot-na-mekoli-kalkin-13.jpg

Зависник од забави

Во 1994 година Меколи се тргна од јавниот живот за да пронајде баланс и нормален живот и 9 години подоцна се врати во филмската индустрија, но за жал ниту еден од неговите проекти не стана хит.

Плус, го поврзуваа со дрога и луди забави до утринските часови, па многу режисери не го сакаа како дел од своите проекти.

chuden-odnos-so-majkl-djekson-droga-10-mrachni-fakti-za-zhivotot-na-mekoli-kalkin-11.jpg

Апсења поради дрога

Тој призна дека пуши џоинт понекогаш, но во 2004 година беше уапсен за поседување на неколку видови илегални супстанци.

Оттогаш во медиумите е обележан како зависник од дрога.

chuden-odnos-so-majkl-djekson-droga-10-mrachni-fakti-za-zhivotot-na-mekoli-kalkin-16.jpg

Семејни проблеми

Кога Калкин кажал дека е презаситен од глумата и сакал да направи пауза, татко му не се согласувал и го форсирал да продолжи.

Откако неговите родители се разведоа во 1995 година детето ѕвезда се „пензионираше“. За својот татко вели дека бил физички и психички насилен.

chuden-odnos-so-majkl-djekson-droga-10-mrachni-fakti-za-zhivotot-na-mekoli-kalkin-06.jpg

Песни со бизарни текстови

Беше дел од бендот Velvet Underground, на кои речиси сите текстови на песни им вклучуваа пица како тематика. Иако бизарно бендот имаше фанови, на еден настап Меколи беше исвиркан и со тоа избркан од сцената.

chuden-odnos-so-majkl-djekson-droga-10-mrachni-fakti-za-zhivotot-na-mekoli-kalkin-15.jpg

Уште 5 факти на следната страна...Би можело да ве интересира:

8 факти кои секоја девојка треба да ги знае за своето тело Опседнатост со килограмите, излегување до доцните часови, сончање по цел ден на ...
11 мрачни работи за Том Круз кои Кејти Холмс ги крие од нивната ќерка Откако фанови му праќаа фотографии од пораснатата Сури, Том изјави: „Престанете ...
10 забавни факти за оние кои сакаат да научат нешто ново Следниве факти не се од суштинско значење за вашето образование, но ќе ви се нај...

Најчитани неделава