30 години подоцна: Меколи Калкин е повторно „сам дома“ во божиќна реклама за Google


30 години подоцна: Меколи Калкин е повторно „сам дома“ во божиќна реклама за Google

Меколи Калкин речиси 30 години подоцна повторно нè враќа детството со реклама инспирирана од најпопуларниот божиќен филм „Сам дома“.

30-godini-podocna-mekoli-kalkin-e-povtorno-sam-doma-vo-bozhikjna-reklama-za-google-01.jpg

Во нова реклама за Google Assistant, поранешната детска ѕвезда Меколи Калкин ја репризираше својата улога како Кевин МекКалистер.

38-годишната ѕвезда е повторно „сам дома“ за Божиќ, но додека во 1990-та Кевин одеше до крајни граници за да се грижи за себе и спаси додека родителите не му се тука, во 2018-та е сосема поинаков случај.

Сега, работите се многу поедноставни, благодарение на вештачката интелигенција и паметните телефони.

Рекламата започнува како тој влегува во празна соба и го прашува Google што му е на распоред, а дигиталниот асистент го потсетува дека ја има куќата само за себе.

30-godini-podocna-mekoli-kalkin-e-povtorno-sam-doma-vo-bozhikjna-reklama-za-google-02.jpg

Тој ужива и ги репризира сите најдобри сцени од оригиналниот филм, се бричи, но сега е позрел и знае како паметно да ги употребува козметичките производи, па не ја повторува сцената со викањето.

30-godini-podocna-mekoli-kalkin-e-povtorno-sam-doma-vo-bozhikjna-reklama-za-google-04.png

Но, таа зрелост не го спречува да скока на креветот како дете, иако неговото тело како возрасен протестира, а во модерното време е полесно да се справи и со крадци.

30-godini-podocna-mekoli-kalkin-e-povtorno-sam-doma-vo-bozhikjna-reklama-za-google-03.jpg

Изгледајте ја целата реклама и насмејте се на спомените од детството во одлична комбинација со модерната технологија:

Рекламата е толку добро снимена и внимавано е на секој детаљ, па сцените од 1990 и 2018, совршено се поклопуваат. 

За оние кои не се сеќаваат, погледнете споредба помеѓу оригиналниот филм и рекламата:

" data-width="630" data-show-text="false">
" class="fb-xfbml-parse-ignore">Google's New Advert With Macaulay Culkin Vs Home Alone

Home Alone: 1990 vs 2018. This lines up so well! 😂👏 Google

Posted by LADbible on Thursday, 20 December 2018

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Актерите барале сценарија според оставени траги: Интересни факти за ва... Иако хоророт како жанр не ѝ е омилен на пошироката публика, постојат вистински ф...
Најдобрите филмски премиери во септември - што ќе гледаме оваа есен? Оваа филмска есен е исполнета со многу нови премиери од речиси сите жанрови.&nbs...
18 години подоцна: Како изгледаат ѕвездите од бразилската хит серија К... Се сеќавате ли на бразилската серија која беше хит во 2001, а ја следеше приказн...