11 правила кои ќерките на Барак Обама мораа да ги почитуваат кога тој беше претседател на САД
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


11 правила кои ќерките на Барак Обама мораа да ги почитуваат кога тој беше претседател на САД

Саша и Малиа имале низа ограничувања од страна на родителите сè со цел и покрај богатството и вниманието од медиумите да израснат во приземјени и паметни девојки.

11-pravila-koi-kjerkite-na-barak-obama-moraa-da-gi-pochituvaat-koga-toj-beshe-pretsedatel-na-sad-01.jpg

Сега водат порелаксиран живот, но кога нивниот татко беше претседател на САД, Малиа и Саша Обама имаа многу строги правила за однесување.

Нивните родители Барак и Мишел Обама од нив имаа низа барања:

Саша мораше да работи минимално платена работа за да стекне работни навики и мораа да бидат дел од хуманитарни акции.

11-pravila-koi-kjerkite-na-barak-obama-moraa-da-gi-pochituvaat-koga-toj-beshe-pretsedatel-na-sad-13.jpg

Не им беа дозволени мобилни телефони во работните денови, туку само за време на викендите.

11-pravila-koi-kjerkite-na-barak-obama-moraa-da-gi-pochituvaat-koga-toj-beshe-pretsedatel-na-sad-02.jpg

Мораа сами да си ги средуваат собите, иако имаа персонал задолжен за тоа и така си го заслужуваа џепарлакот.

11-pravila-koi-kjerkite-na-barak-obama-moraa-da-gi-pochituvaat-koga-toj-beshe-pretsedatel-na-sad-10.jpg

Мораа да носат конзервативна облека.

11-pravila-koi-kjerkite-na-barak-obama-moraa-da-gi-pochituvaat-koga-toj-beshe-pretsedatel-na-sad-03.jpg

Мораа да се занимаваат со спорт и да бидат дел од тимски активности.

11-pravila-koi-kjerkite-na-barak-obama-moraa-da-gi-pochituvaat-koga-toj-beshe-pretsedatel-na-sad-07.jpg

Мораа да зборуваат втор јазик и тоа мандарински.

11-pravila-koi-kjerkite-na-barak-obama-moraa-da-gi-pochituvaat-koga-toj-beshe-pretsedatel-na-sad-09.jpg

Уште 5 правила на следната страна...Би можело да ве интересира:

7 правила кои Ким Џонг Ун ја присилува својата сопруга да ги почитува Постојат низа правила кои Ри Сол Џу мора да ги почитува, едно од нив е криењето ...
10 тајни на успехот на легендарниот Квентин Тарантино Која е тајната на успехот на Тарантино? Тој гледа талент во луѓето во кој никој ...
„Единствената добра зависност е љубовта“ - 15 цитати од најсиромашниот претседател на светот Скромниот претседател на Уругвај донирал 90% од својата плата во добротворни цел...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава