10 факти за тешкотиите на Селена Гомез со менталното здравје
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 21-09-2020


10 факти за тешкотиите на Селена Гомез со менталното здравје

Турнеите ѝ се навистина тешка обврска и вели дека ѝ ја цицаат душата и често се соочува со анксиозност пред да излезе на сцената.

10-fakti-za-teshkotiite-na-selena-gomez-so-mentalnoto-zdravje-01.jpg

Селена Гомез е една од омилените познати личности која има уникатна способност да ви се пикне во умот и срцето и да остави трага.

Но, започна како дете ѕвезда и мина многу во текот на нејзината кариера.

Животот можеби ѝ изгледа блескаво кога е на сцената, но таа отворено говори за многуте животни битки со кои се соочува и за проблемите со менталното здравје.

Факти за тешкотиите на Селена Гомез со менталното здравје:

Таа има плачено на сцената и навистина не ѝ е проблем да ги покаже емоциите. Отворено ги искажува своите фрустрации и признава дека понекогаш греши.

10-fakti-za-teshkotiite-na-selena-gomez-so-mentalnoto-zdravje-02.jpg

Турнеите ѝ се навистина тешка обврска и вели дека ѝ ја цицаат душата и често се соочува со анксиозност пред да излезе на сцената. Чувствува дека не им дава доволно на фановите, а тие имаат големи очекувања од неа.

10-fakti-za-teshkotiite-na-selena-gomez-so-mentalnoto-zdravje-03.jpg

Има панични напади пред да излезе на сцената и откако ќе се симне од неа. Има мала самодоверба, чувствува дека не е доволно добра и не ги прави работите правилно.

10-fakti-za-teshkotiite-na-selena-gomez-so-mentalnoto-zdravje-04.jpg

Се бори со автоимуната болест лупус, а мина и период на хемотерапија кога се повлече од јавноста и се појавија низа гласни за неа. „Сакав само да вреснам - Идиоти, немате поим, јас сум на хемотерапија.“ Имаше и трансплантација на бубрег.

10-fakti-za-teshkotiite-na-selena-gomez-so-mentalnoto-zdravje-05.jpg

Јавно на настани зборува за нејзината борба со анксиозноста и симптомите како притисок во градите, немањето здив, превртување во стомакот...

10-fakti-za-teshkotiite-na-selena-gomez-so-mentalnoto-zdravje-06.jpg

Уште 5 факти на следната страна...Би можело да ве интересира:

8 факти кои секоја девојка треба да ги знае за своето тело Опседнатост со килограмите, излегување до доцните часови, сончање по цел ден на ...
22 факти за уникатниот начин на живот во Саудиска Арабија и чудните забрани Во продавниците нема гардеробери, освен во некои од најпознатите брендови од Зап...
Бебињата се смеат за да им возвратите: Изненадувачки факти за обични работи од секојдневието Има многу работи кои во светот се случуваат секојдневно и се сосема нормални, а ...

Најчитани неделава