Имал брак од 4 месеци, секаде ја носи мајка си: 18 факти за Бредли Купер
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Продавач 12-11-2019


Имал брак од 4 месеци, секаде ја носи мајка си: 18 факти за Бредли Купер

Кога беше прогласен за најсекси маж на светот изјави дека навистина му се допаѓа што и маж кој не изгледа како модел може да ја добие титулата.

imal-brak-od-4-meseci-sekade-ja-nosi-majka-si-18-fakti-za-bradley-cooper-01.jpg

Уште откако излезе „A Star Is Born“ не можеме да сопреме со воздишки по врвната изведба на Бредли Купер.

Режисерот, актер и музичар е дел од Холивуд во последните 20 години и има низа успешни улоги зад себе.

Факти за Бредли Купер:

Кога бил дете сонувал да оди во Јапонија и да стане нинџа.

imal-brak-od-4-meseci-sekade-ja-nosi-majka-si-18-fakti-za-bradley-cooper-02.jpg

Во 2006 се ожени со актерката Џенифер Експозито и бракот им траеше 4 месеци.

imal-brak-od-4-meseci-sekade-ja-nosi-majka-si-18-fakti-za-bradley-cooper-03.jpg

Во врска е со Ирина Шајк од 2015 година и во март 2017 добија ќерка.

imal-brak-od-4-meseci-sekade-ja-nosi-majka-si-18-fakti-za-bradley-cooper-04.jpg

imal-brak-od-4-meseci-sekade-ja-nosi-majka-si-18-fakti-za-bradley-cooper-05.jpg

Роберт де Ниро му е идол и инспирација, работеа заедно на филмовите „Limitless“ и „Silver Linings Playbook“.

imal-brak-od-4-meseci-sekade-ja-nosi-majka-si-18-fakti-za-bradley-cooper-06.jpg

Одлучил да стане актер дури по колеџ, студирал англиски јазик, а на постдипломски студии се запишал на уметност во Њујорк.

imal-brak-od-4-meseci-sekade-ja-nosi-majka-si-18-fakti-za-bradley-cooper-07.jpg

Зборува течно француски и без преведувач дава интервјуа за француските медиуми.

imal-brak-od-4-meseci-sekade-ja-nosi-majka-si-18-fakti-za-bradley-cooper-08.jpg

Знае да готви, а дури има вежбано и со познат готвач, вели дека му се допаѓа кога состојките во фрижидерот ќе ги претвори во нешто.

imal-brak-od-4-meseci-sekade-ja-nosi-majka-si-18-fakti-za-bradley-cooper-09.jpg

Тој е еден од најуспешните и најдобро платени актери во светот, а богатството му е проценето на 100 милиони долари.

imal-brak-od-4-meseci-sekade-ja-nosi-majka-si-18-fakti-za-bradley-cooper-10.jpg

Групата на негови фанови се нарекува „Mini Coopers“.

imal-brak-od-4-meseci-sekade-ja-nosi-majka-si-18-fakti-za-bradley-cooper-11.jpg

Уште 9 факти на следната страна...Би можело да ве интересира:

10 забавни факти за оние кои сакаат да научат нешто ново Следниве факти не се од суштинско значење за вашето образование, но ќе ви се нај...
Бил 5 години во брак: Факти за Ден Хортон, новото момче на Лејди Гага 37-годишниот сексапилен Ден Хортон го освои срцето на Гага, но кој е всушност то...
На 9 години – прва слика, на 13 – примен на факултет: Интересни факти ... Неспорно е дека Пабло Пикасо е еден од најважните уметници на 20 век, најдобро п...