„Никогаш не ја мешајте висината на хонорарот со износот на талентот што некој го поседува“- 10 цитати од Марлон Брандо


„Никогаш не ја мешајте висината на хонорарот со износот на талентот што некој го поседува“- 10 цитати од Марлон Брандо

Марлон Брандо бил голем активист за граѓански права и член на индијанското движење. Репутацијата на лошото момче ја заработи поради бунтовните филмски улоги и карактерот. 

Nikogas ne ja mesajte visinata na honorarot so iznosot na talentot sto nekoj go poseduva 01

Брандо бил актерски бард полн со мудрости кои со задоволство ги споделувал со светот, а неговите изјави станаа инспиративни цитати.

Ова се 10 инспиративни цитати од Марлон Брандо:

1. Бескорисно е да се жалите во животот. Тоа е во минатото. Сé што имаме е сега.

2. Приватноста не е само нешто на што имаме право, туку е основен предуслов.

3. Постарите луѓе веруваат во сè, средовечните луѓе се сомневаат во сè, а младите луѓе знаат сè.

4. Телевизијата е измислена за неписмените луѓе да можат да носат очила.

Nikogas ne ja mesajte visinata na honorarot so iznosot na talentot sto nekoj go poseduva 02

5. Никогаш не ја мешајте висината на хонорарот со износот на талентот што некој го поседува.

6. Факт е дека сите што сакаат да постигнат нешто се служат со актерски техники - од дете што вреска за сладолед, до политичар кој се обидува да ги освои срцата и паричниците на потенцијалните гласачи.

7. Ако не знаеш да живееш, тогаш не си жив.

Nikogas ne ja mesajte visinata na honorarot so iznosot na talentot sto nekoj go poseduva 03

8. Единствената причина што сум во Холивуд е што немам доволно морал и храброст да одбијам пари.

9. Актерот е најмногу поет, а најмалку забавувач.

10. Ништо повеќе не ми го вознемирува желудникот од актери кои зборуваат за приватниот живот на телевизија.

Ашера | Црнобело

Би можело да ве интересира:

12 цитати за негативните луѓе „На негативните луѓе драмата им е како кислород. Останете позитивни, ќе им го од...
Бил 5 години во брак: Факти за Ден Хортон, новото момче на Лејди Гага 37-годишниот сексапилен Ден Хортон го освои срцето на Гага, но кој е всушност то...
10 цитати што ќе ве подигнат и во најтешкиот ден од животот Запомнете дека во ред е да побарате помош, во ред е да почнете одново, во ред е ...