10 факти кои ја прикажуваат мрачната страна на крстарењето со брод
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


10 факти кои ја прикажуваат мрачната страна на крстарењето со брод

Од сексуални напади до мртовечници, кои се мрачните страни на ова луксузно задоволство?

10-fakti-koi-ja-prikazhuvaat-mrachnata-strana-na-krstarenjeto-so-brod-01.jpg

Крстарењето со брод звучи како луксузен начин на забава и релаксација.

Посетувате многу дестинации, на бродот има низа погодности и постојано гледате во прекрасното морско пространство.

Но, постојат и негативни страни на крстарењaта:

Многу луѓе умираат при крстарење – често е од природни причини и старост, но има и самоубиства, инциденти со паѓање од бродот, предозирање итн.

10-fakti-koi-ja-prikazhuvaat-mrachnata-strana-na-krstarenjeto-so-brod-02.jpg

Крузерите според закон треба да имаат мини мртовечници каде се чува телото до пристигнувањето на пристаниште.

10-fakti-koi-ja-prikazhuvaat-mrachnata-strana-na-krstarenjeto-so-brod-03.jpg

Претекувањето на тоалетните шолји не е реткост, поради тоа што луѓето фрлаат разни работи во нив.

10-fakti-koi-ja-prikazhuvaat-mrachnata-strana-na-krstarenjeto-so-brod-04.jpg

Крузерите продуцираат тони и тони ѓубре на неделно ниво.

10-fakti-koi-ja-prikazhuvaat-mrachnata-strana-na-krstarenjeto-so-brod-05.jpg

Ја загадуваат околината и за еден ден може да направат штета како 13 милиони автомобили.

10-fakti-koi-ja-prikazhuvaat-mrachnata-strana-na-krstarenjeto-so-brod-06.jpg

Уште 5 факти на следната страна...Би можело да ве интересира:

10 забавни факти за оние кои сакаат да научат нешто ново Следниве факти не се од суштинско значење за вашето образование, но ќе ви се нај...
10 факти за тешкотиите на Селена Гомез со менталното здравје Турнеите ѝ се навистина тешка обврска и вели дека ѝ ја цицаат душата и често се ...
Имал брак од 4 месеци, секаде ја носи мајка си: 18 факти за Бредли Куп... Кога беше прогласен за најсекси маж на светот изјави дека навистина му се допаѓа...