„Кога имате 80 години знаете сè, уште само да се сетите“ – најдобрите цитати за младоста VS. староста
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


„Кога имате 80 години знаете сè, уште само да се сетите“ – најдобрите цитати за младоста VS. староста

Кој сака да биде вечно млад? Колкумина би се напиле од еликсирот на младоста со цел да го спречат стареењето и смртта?

Najdobrite-citati-za-starosta-VS-mladosta-01.jpg

И додека за многумина староста е најлошата казна којашто може да му се случи на човекот, еден мислител тврди дека и не е така лоша со оглед на алтернативата...

Прочитајте ги најдобрите цитати за староста и младоста:

Najdobrite-citati-za-starosta-VS-mladosta (18).jpg

Najdobrite-citati-za-starosta-VS-mladosta (17).jpg

Najdobrite-citati-za-starosta-VS-mladosta (16).jpg

Najdobrite-citati-za-starosta-VS-mladosta (15).jpg

Najdobrite-citati-za-starosta-VS-mladosta (14).jpg

Najdobrite-citati-za-starosta-VS-mladosta (13).jpg

Najdobrite-citati-za-starosta-VS-mladosta (12).jpg

Najdobrite-citati-za-starosta-VS-mladosta (11).jpg

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

Најмладиот играч којшто постигнал 2.000 поени во НБА - 10 факти за Леб... Леброн Џејмс е американски професионален кошаркар којшто стана славен веднаш што...
„Што е тоа во луѓето тажно, што живеат во животи туѓи?“ - 11 години не... 16 октомври, 2007 година. Веста одекна морничаво и злокобно, оставајќи пустош во...
„Бидете среќни, но никогаш задоволни“ - Mотивациски цитати од најголем... Брус Ли имаше краток, но многу исполнет и влијателен живот. Го знаеме како лично...