Факти за Андерс Холч Повлсен, милијардерот на кој му загинаа 3 деца во масакрот во Шри Ланка
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


Факти за Андерс Холч Повлсен, милијардерот на кој му загинаа 3 деца во масакрот во Шри Ланка

Парот, заедно со нивната најмлада ќерка Астрид, се збогуваше со своите 3-те деца поради еден брутален и бесмислен чин.

fakti-za-anders-holch-povlsen-milijarderot-na-koj-mu-zaginaa-3-deca-vo-masakrot-vo-shri-lanka-01.jpg

Данскиот милијардер Андерс Холч Повлсен (46) и неговата сопруга Ана трагично изгубија 3 од нивните 4 деца во масакрот во Шри Ланка, во координирани терористички напади каде животите ги изгубија 290 луѓе.

Од рацете на терористите настрадаа Алма, Агнес и Алфред Повлсен.

Еден брутален бесмислен акт на радикална организација го промени ова семејство засекогаш.

Факти за семејството Повлсен:

Семејството Повлсен отсекогаш беше екстремно приватно за нивните деца. За 3-те девојчиња и едното момче се знаеја многу малку информации.

fakti-za-anders-holch-povlsen-milijarderot-na-koj-mu-zaginaa-3-deca-vo-masakrot-vo-shri-lanka-10.jpg

Сè до овој брутален напад семејството водеше прекрасен живот, а богатството на Повлсен беше проценето на 7.9 милијарди долари.

fakti-za-anders-holch-povlsen-milijarderot-na-koj-mu-zaginaa-3-deca-vo-masakrot-vo-shri-lanka-03.jpg

Андрес е могул во модниот свет и од своите родителите ја наследи успешната линија за облека „Бестселер“. Тој е доминантен сопственик на акции во модната компанија „АСОС“.

fakti-za-anders-holch-povlsen-milijarderot-na-koj-mu-zaginaa-3-deca-vo-masakrot-vo-shri-lanka-17.jpg

Семејството одмораше во главниот град на Шри Ланка, кога двајца терористи влегле во нивниот хотел, кој се сметал за безбеден тропски рај со поглед на Индискиот Океан.

fakti-za-anders-holch-povlsen-milijarderot-na-koj-mu-zaginaa-3-deca-vo-masakrot-vo-shri-lanka-07.jpg

fakti-za-anders-holch-povlsen-milijarderot-na-koj-mu-zaginaa-3-deca-vo-masakrot-vo-shri-lanka-04.jpg

За време на семејниот одмор Алма му дала на светот ретка можност да ѕирне во нивните животи и на својот Инстаграм профил објави неколку фотографии со нејзините браќа и сестри.

fakti-za-anders-holch-povlsen-milijarderot-na-koj-mu-zaginaa-3-deca-vo-masakrot-vo-shri-lanka-02.jpg

Семејството живееше на релација Данска – Шкотска, каде имаа огромен имот. Андрес ја обожава Шкотска, нејзината природа и отворен простор, а имотот таму го купил во 2006 година.

fakti-za-anders-holch-povlsen-milijarderot-na-koj-mu-zaginaa-3-deca-vo-masakrot-vo-shri-lanka-08.jpg

Уште 5 факти на следната страна...Би можело да ве интересира:

10 забавни факти за оние кои сакаат да научат нешто ново Следниве факти не се од суштинско значење за вашето образование, но ќе ви се нај...
Имал брак од 4 месеци, секаде ја носи мајка си: 18 факти за Бредли Куп... Кога беше прогласен за најсекси маж на светот изјави дека навистина му се допаѓа...
Бил 5 години во брак: Факти за Ден Хортон, новото момче на Лејди Гага 37-годишниот сексапилен Ден Хортон го освои срцето на Гага, но кој е всушност то...