Бил 5 години во брак: Факти за Ден Хортон, новото момче на Лејди Гага
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


Бил 5 години во брак: Факти за Ден Хортон, новото момче на Лејди Гага

37-годишниот сексапилен Ден Хортон го освои срцето на Гага, но кој е всушност тој?

bil-5-godini-vo-brak-fakti-za-den-horton-novoto-momche-na-lejdi-gaga-01.jpg

Откако Лејди Гага беше фотографирана како се бакнува со инженерот за звук Ден Хортон медиумите се преплавени со информации за нејзиното ново момче.

Нејзината нова романса доаѓа 6 месеци по раскинувањето на свршувачката со Кристијан Карино, со кого Гага имаше 2-годишна љубовна романса.

Кој е Ден Хортон?

Ден има 37 години и се знае со Гага од ноември 2018 година, тогаш ја добил задачата да биде нејзин инженер за звук.

bil-5-godini-vo-brak-fakti-za-den-horton-novoto-momche-na-lejdi-gaga-09.jpg

bil-5-godini-vo-brak-fakti-za-den-horton-novoto-momche-na-lejdi-gaga-05.jpg

Извор близок до парот вели: „Ден е навистина фин и таа сака да минува време со него и надвор од домот и студиото, навистина им е комфорно заедно.“

bil-5-godini-vo-brak-fakti-za-den-horton-novoto-momche-na-lejdi-gaga-06.jpg

bil-5-godini-vo-brak-fakti-za-den-horton-novoto-momche-na-lejdi-gaga-08.jpg

Тој не е нов во Холивуд, уште од 2010 година соработува со ѕвезди како Бруно Марс, Џастин Тимберлејк, Тејлор Свифт и Џеј Зи, а 3 години работел и на шоуто „The Tonight Show“ на Џими Фалон.

 bil-5-godini-vo-brak-fakti-za-den-horton-novoto-momche-na-lejdi-gaga-03.jpg

Покрај тоа што работи за ѕвездите, тој од 2000 година има и своја компанија „Audio Engineering Consulting Group“.

bil-5-godini-vo-brak-fakti-za-den-horton-novoto-momche-na-lejdi-gaga-07.jpg

Не сака предолго да се задржува на едно место, сака да биде во движење, а најмногу е на релација Лос Анџелес, Лас Вегас и Нешвил.

bil-5-godini-vo-brak-fakti-za-den-horton-novoto-momche-na-lejdi-gaga-04.jpg

Има брак зад себе, во 2013 се оженил за пејачката и актерка Отом Газарди, но не е јасно зошто се разделиле. Разводот дошол по 5 години брак, немаат деца.

bil-5-godini-vo-brak-fakti-za-den-horton-novoto-momche-na-lejdi-gaga-02.jpg

bil-5-godini-vo-brak-fakti-za-den-horton-novoto-momche-na-lejdi-gaga-11.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Козите се качуваат на дрвја, ценкањето е уметност: 15 факти за животот во Мароко Вратите на домовите во Мароко се препознатлив симбол, секоја од нив е уникатна и...
8 факти кои секоја девојка треба да ги знае за своето тело Опседнатост со килограмите, излегување до доцните часови, сончање по цел ден на ...
10 забавни факти за оние кои сакаат да научат нешто ново Следниве факти не се од суштинско значење за вашето образование, но ќе ви се нај...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg