Како му изгледа бившата сопруга и уште 13 факти за момчето милијардер на Ријана


Како му изгледа бившата сопруга и уште 13 факти за момчето милијардер на Ријана

Ријана вели дека е заљубена многу, но никако не открива детали од врската со саудискиот бизнисмен.

kako-mu-izgleda-bivshata-sopruga-i-ushte-13-fakti-za-momcheto-milijarder-na-rijana-01.jpg

Љубовниот живот на Ријана отсекогаш бил интересен за медиумите, но можеби токму тоа е причината што таа својата сегашна врска ја држи во тајност.

Иако од време навреме папараците ја ловат со саудискиот бизнисмен Хасан Џамел со кого се состанува околу 2 години, таа не говори за наследникот на Toyota.

Врската помеѓу нив е сериозна, но како се одвиваа работите помеѓу овој мистериозен пар?

За првпат беа поврзани во 2017 години кога се бакнуваа во кафуле за време на патување во Шпанија.

kako-mu-izgleda-bivshata-sopruga-i-ushte-13-fakti-za-momcheto-milijarder-na-rijana-10.jpg

Богатството на Ријана според Forbes е проценето на 600 милиони долари, но Џамал е наследник на Toyota, компанијата што е сопственост на неговото семејство, па има драстично поголемо богатство.

kako-mu-izgleda-bivshata-sopruga-i-ushte-13-fakti-za-momcheto-milijarder-na-rijana-02.jpg

Компанијата е основана во 1945 година од страна на неговиот дедо Абдул Латиф Џамал, а Хасан е потпретседател за Саудиска Арабија.

kako-mu-izgleda-bivshata-sopruga-i-ushte-13-fakti-za-momcheto-milijarder-na-rijana-15.jpg

Семејството Џамал било 4-то на листата на Forbes за Средниот Исток во 2017 година, а цела мрежа била проценета на 2.2. милијарди долари.

kako-mu-izgleda-bivshata-sopruga-i-ushte-13-fakti-za-momcheto-milijarder-na-rijana-16.jpg

Пред сегашната улога во семејниот бизнис, Џамал работел во јапонските канцеларии на компанијата.

kako-mu-izgleda-bivshata-sopruga-i-ushte-13-fakti-za-momcheto-milijarder-na-rijana-17.jpg

Всушност, тој живеел неколку години во Јапонија, а има и диплома од тамошен универзитет.

kako-mu-izgleda-bivshata-sopruga-i-ushte-13-fakti-za-momcheto-milijarder-na-rijana-18.jpg

Знае англиски, јапонски и арапски јазик.

kako-mu-izgleda-bivshata-sopruga-i-ushte-13-fakti-za-momcheto-milijarder-na-rijana-09.jpg

Бил 5 години во брак со Лина Лазар, туниски експерт за уметност, од 2012 до 2017 година.

kako-mu-izgleda-bivshata-sopruga-i-ushte-13-fakti-za-momcheto-milijarder-na-rijana-07.jpg

kako-mu-izgleda-bivshata-sopruga-i-ushte-13-fakti-za-momcheto-milijarder-na-rijana-06.jpg

kako-mu-izgleda-bivshata-sopruga-i-ushte-13-fakti-za-momcheto-milijarder-na-rijana-05.jpg

kako-mu-izgleda-bivshata-sopruga-i-ushte-13-fakti-za-momcheto-milijarder-na-rijana-04.jpg

Уште 6 факти на следната страна...Би можело да ве интересира:

8 факти кои секоја девојка треба да ги знае за своето тело Опседнатост со килограмите, излегување до доцните часови, сончање по цел ден на ...
11 факти за Стела Морис, адвокатката со која Џулијан Асанж добил две деца во заробеништво „Со текот на годините тој од личност што уживав да ја гледам стана мажот што сак...
22 факти за уникатниот начин на живот во Саудиска Арабија и чудните забрани Во продавниците нема гардеробери, освен во некои од најпознатите брендови од Зап...