Зрели сте кога...
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Зрели сте кога...

Некои луѓе зрелоста ја достигнуваат во тинејџерските години, други после сериозна животна траума, додека трети несвесно никогаш не созреваат.

zreli-ste-koga-001.jpg

Ако ве интересира во која група спаѓате, овие неколку цитати ќе ви помогнат да се идентификувате.

Што е зрелост?

zreli-ste-koga-1.jpg

zreli-ste-koga-2.jpg

zreli-ste-koga-3.jpg

zreli-ste-koga-4.jpg

zreli-ste-koga-5.jpg

zreli-ste-koga-6.jpg

zreli-ste-koga-7.jpg

zreli-ste-koga-8.jpg

zreli-ste-koga-9.jpg

zreli-ste-koga-10.jpg

zreli-ste-koga-11.jpg

М. Д. | Црнобело / Фото: depositphotos.com

Би можело да ве интересира:

Животна лекција од Лиам Нисон – Животот е краток, поминете го со вашите сакани Лиам Нисон се оженил со својата сопруга, Наташа Ричардсон во 1994-та, а до 1996-...
Имал ресторан, глумел во ТВ сапуници: Работи кои не ги знаете за латино заводникот Рики Мартин Пејач, композитор и актер уште од најмали години – Рики Мартин освен што важи за...
30 животни лекции од ликовите и цртаните на Дизни Многу од нас пораснаа со цртаните на Дизни и секако, имаат посебно место во наши...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава