Има ХИВ, сега се облекува како маж: Факти за контроверзната евровизиска дива Кончита Вурст
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Има ХИВ, сега се облекува како маж: Факти за контроверзната евровизиска дива Кончита Вурст

Како тинејџер, победничката на Евровизија од 2014-та, била малтретирана поради хомосексуалната ориентација, а пред неколку години поранешното момче ѝ се заканувало дека ќе открие дека е ХИВ позитивна.

ima-hiv-sega-se-oblekuva-kako-mazh-fakti-za-kontroverznata-evroviziska-diva-konchita-vurst-01.jpg

Во 2014 година контроверзната Кончита Вурст облечена во елегантен фустан, но со брада на лицето ѝ ја донесе победата на Евровизија на Австрија со песната „Rise Like a Phoenix“.

Факти за Кончита Вурст:

Родена е во ноември 1988 година.

ima-hiv-sega-se-oblekuva-kako-mazh-fakti-za-kontroverznata-evroviziska-diva-konchita-vurst-03.jpg

Кончита Вурст е алтер его на австриски шоумен со име Томас (Thomas Neuwirth). За првпат на сцената Томас станал Кончита во 2011 година.

ima-hiv-sega-se-oblekuva-kako-mazh-fakti-za-kontroverznata-evroviziska-diva-konchita-vurst-05.jpg

Тогаш изјавил дека Кончита ја креирал како знак на протест поради интолеранцијата со која се соочувал како тинејџер поради хомосексуалната ориентација.

ima-hiv-sega-se-oblekuva-kako-mazh-fakti-za-kontroverznata-evroviziska-diva-konchita-vurst-09.jpg

Во 2018 година Кончита откри дека е ХИВ позитивна и дека прима соодветен третман веќе неколку години. Поранешно момче ѝ се заканувало дека ќе ја открие оваа информација за неа, па таа самата јавно проговори и ги охрабри и другите луѓе кои се заболени од ХИВ вирусот да говорат отворено за тоа.

ima-hiv-sega-se-oblekuva-kako-mazh-fakti-za-kontroverznata-evroviziska-diva-konchita-vurst-08.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Живее по свои правила: 9 причини зошто Џенифер Лопез секогаш ќе биде вистинска дива Знае да направи баланс помеѓу семејството и работата и има армија почитувачи низ...
9 знаци дека Дијана се чувствувала мизерно во бракот со принцот Чарлс Плачела на кралска турнеја, 2 години по свадбата, и уште неколку докази дека Диј...
Го штити угледот на диктаторот, се плашат од неа - Што знаеме за сестрата на Ким Џонг-Ун, која може ... Гласините дека севернокорејскиот лидер можеби починал, натераа многумина да мисл...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава