Добивањето ќерка е лоша карма и уште 14 факти за животот на Бали
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
"Сто... 20-01-2021


Добивањето ќерка е лоша карма и уште 14 факти за животот на Бали

Ако жената роди само девојчиња, тоа му дава за право на нејзиниот маж да земе втора жена, иако полигамијата е официјално забранета на Бали.

dobivanjeto-kjerka-e-losha-karma-i-ushte-14-fakti-za-zhivotot-na-bali-01.jpg

Олја Солнечнаја (33) е девојка од Русија која се преселила да живее на Бали пред 5 години.

Од стабилна работа во финансиски сектор таа одлучила да стане фриленсер и да работи од плажа под сенка од палма. Инаку, првенствено го сменила местото на живеење за да си ги излекува љубовните рани.

Таа на својот Инстаграм профил открива детали од животот на овој познат остров и ја открива и другата страна на оваа рајска дестинација.

Вели дека Бали не е само океан, бранови и сонце и пренесува детали од животот на локалците:

Локалците бараат да покажете почит кон нив и воопшто не толерираат дрскост, па ако се поставите лошо кон нив на професионално поле на пример тие нема да соработуваат со вас никогаш повеќе.

dobivanjeto-kjerka-e-losha-karma-i-ushte-14-fakti-za-zhivotot-na-bali-02.jpg

Никогаш не велат „Не“ и потоа ќе смислуваат изговори или ќе ви одговорат „Ајде, утре“.

dobivanjeto-kjerka-e-losha-karma-i-ushte-14-fakti-za-zhivotot-na-bali-18.jpg

Студени се кон животните, односно мачките и кучињата ги третираат на ист начин како да се диви животни, кај нив не мислат дека кучето е подобро од змијата.

dobivanjeto-kjerka-e-losha-karma-i-ushte-14-fakti-za-zhivotot-na-bali-14.jpg

Освен ако не сте сурфер, голема е веројатноста плажите да не ви се допаднат затоа што има бранови, гребени и плима и осека, при што е доста тешко да се плива.

dobivanjeto-kjerka-e-losha-karma-i-ushte-14-fakti-za-zhivotot-na-bali-12.jpg

Добивањето на син се смета за голем успех, но добивањето на ќерка значи дека родителите треба да си ја подобрат кармата.

dobivanjeto-kjerka-e-losha-karma-i-ushte-14-fakti-za-zhivotot-na-bali-17.jpg

Ако жената роди само девојчиња, тоа му дава за право нејзиниот маж да земе втора жена, иако полигамијата е официјално забранета на Бали.

dobivanjeto-kjerka-e-losha-karma-i-ushte-14-fakti-za-zhivotot-na-bali-13.jpg

На децата не им забрануваат ништо, а чудно е што не се разгалени, на пример нема деца што плачат по маркети барајќи да им се купи нешто.

dobivanjeto-kjerka-e-losha-karma-i-ushte-14-fakti-za-zhivotot-na-bali-03.jpg

Не се слават родендените на децата, освен 1-от роденден за кој се подготвува огромна прослава.

dobivanjeto-kjerka-e-losha-karma-i-ushte-14-fakti-za-zhivotot-na-bali-19.jpg

Уште 7 факти на следната страна...Би можело да ве интересира:

8 факти кои секоја девојка треба да ги знае за своето тело Опседнатост со килограмите, излегување до доцните часови, сончање по цел ден на ...
10 забавни факти за оние кои сакаат да научат нешто ново Следниве факти не се од суштинско значење за вашето образование, но ќе ви се нај...
Бил 5 години во брак: Факти за Ден Хортон, новото момче на Лејди Гага 37-годишниот сексапилен Ден Хортон го освои срцето на Гага, но кој е всушност то...

Најчитани неделава