Го оставила кога дознала дека добил рак од орален секс - Факти за бракот на Кетрин Зита Џонс (52) и Мајкл Даглас (77)

Кетрин била во институција каде се лекувала од биполарно нарушување, го има оставено Мајкл кога дознала дека добил рак на јазик поради орален секс, но повторно се смириле – факти за парот кој руши бариери со возрасната разлика од 25 години и ужива во среќен брак.

go-ostavila-koga-doznala-deka-dobil-rak-od-oralen-seks-fakti-za-brakot-na-ketrin-zita-djons-52-i-majkl-daglas-77-01.jpg

Мајкл Даглас (77) и Кетрин Зита Џонс (52) и покрај големата генерациска разлика од 25 години се во согласен брак веќе 21 година.

Сепак не одеше сè како подмачкано, а во еден период дури и се разделија откако Мајкл даде изјава за ракот на јазикот, што ја натера Кетрин да го напушти.

Своевремено нивната врска беше мошне често топ-тема во медиумите, но Кетрин Зита Џонс и Мајкл Даглас ги надминаа сите предизвици.

Кетрин неодамна во интервју говореше за тоа кои се тајните за нивниот успешен брак. Како што рече, и тие имале свои подеми и падови, но и покрај големиот број коментари на скептиците на почетокот на нивната врска, сега и по 21 година сè уште се заедно.

„Мојот сопруг е 25 години повозрасен од мене, тоа не е тајна… Но она што е постојано се љубовта и почитта. Никогаш не сме ја изгубиле смислата за хумор и уживаме во меѓусебното друштво“ – вели Кетрин.

Во продолжение неколку интересни факти за нивната врска што можеби не сте ги знаеле:

Кетрин и Мајкл се венчаа во 2000-та година и заедно имаат две деца: синот Дилан (21) и ќерката Карис (18).

go-ostavila-koga-doznala-deka-dobil-rak-od-oralen-seks-fakti-za-brakot-na-ketrin-zita-djons-52-i-majkl-daglas-77-02.jpg

Иако и двајцата имаа успешни холивудски кариери, сепак, одлучија да се посветат на одгледувањето на нивните деца, па долг период живееја на Бермуда.

go-ostavila-koga-doznala-deka-dobil-rak-od-oralen-seks-fakti-za-brakot-na-ketrin-zita-djons-52-i-majkl-daglas-77-03.jpg

Во 2010-та година на Мајкл му бил дијагностициран рак на грлото во четврт стадиум. Сепак, актерот во 2011-та година успеал во целост да се избори со болеста.

go-ostavila-koga-doznala-deka-dobil-rak-od-oralen-seks-fakti-za-brakot-na-ketrin-zita-djons-52-i-majkl-daglas-77-11.jpg

Во 2013-та година Мајкл јавно говореше за својата борба со канцерот, па призна дека заболел поради орален секс, кога се заразил со HPV вирусот. Наводно Кетрин била мошне лута заради тоа што актерот не кажал дека го добил вирусот пред да стапи во брак со неа, па тоа ја натерало да се раздели од него.

go-ostavila-koga-doznala-deka-dobil-rak-od-oralen-seks-fakti-za-brakot-na-ketrin-zita-djons-52-i-majkl-daglas-77-04.jpg

Додека биле разделени Мајкл не ја извадил бурмата, затоа што бил уверен дека нивната љубов ќе победи, а како што рече, им било потребно само малку време за да го изградат и да поработат на сопствениот брак.

go-ostavila-koga-doznala-deka-dobil-rak-od-oralen-seks-fakti-za-brakot-na-ketrin-zita-djons-52-i-majkl-daglas-77-07.jpg

Уште неколку интересни факти за бракот на славниот холивудски пар на следната страна...Би можело да ве интересира:

„Жената мора да има најмалку тројца сопрузи“: 20 љубовни лекции од дивата која била мажена дури 9 па... „Сакам маж кој е љубезен и разбран. Дали е премногу да се бара тоа од милионер?“...
Љубовната приказна на Џастин и Хејли Бибер - ја оставил за Селена Гомез, имал зависности како татко ... Стивен Болдвин ги запознал Џастин и Хејли кога биле тинејџери, а пејачот во една...
Спиел со над 2.000 жени, има пет деца, а стравува дека ќе остане целосно сам – Факти за бурниот живо... Џек Николсон во својата кариера добил три Оскари, а 12-пати бил номиниран за пре...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg