Кафе со вистинско злато и уште 12 причини зошто Абу Даби е уникатен град

Улиците се стерилизираат со дронови. Во една од клиниките има засолниште за бувови и добиваат третман во самата болница.

kafe-so-vistinsko-zlato-i-ushte-10-prichini-zoshto-abu-dabi-e-unikaten-grad-01.jpg

Абу Даби e главен град и втор најголем град во Обединетите Арапски Емирати.

Тој е бизнис центар, има модерни висококатници и во него се води луксузен стил на живот. 

Причини зошто Абу Даби е уникатен град:

Вака изгледа претседателската палата во Абу Даби:

kafe-so-vistinsko-zlato-i-ushte-10-prichini-zoshto-abu-dabi-e-unikaten-grad-02.jpg

Патот кој води низ една од најголемите пустини во светот:

kafe-so-vistinsko-zlato-i-ushte-10-prichini-zoshto-abu-dabi-e-unikaten-grad-03.jpg

Улиците се стерилизираат со дронови

kafe-so-vistinsko-zlato-i-ushte-10-prichini-zoshto-abu-dabi-e-unikaten-grad-04.jpg

Кафето може да ви го послужат со вистинско злато

kafe-so-vistinsko-zlato-i-ushte-10-prichini-zoshto-abu-dabi-e-unikaten-grad-05.jpg

Во една од клиниките има засолниште за бувови и добиваат третман во самата болница.

kafe-so-vistinsko-zlato-i-ushte-10-prichini-zoshto-abu-dabi-e-unikaten-grad-06.jpg

Кога се шетате низ градот, ќе сретнете вакви автомобили:

kafe-so-vistinsko-zlato-i-ushte-10-prichini-zoshto-abu-dabi-e-unikaten-grad-07.jpg

Поглед од висококатница

kafe-so-vistinsko-zlato-i-ushte-10-prichini-zoshto-abu-dabi-e-unikaten-grad-08.jpg

Уште 6 на следната страна...Би можело да ве интересира:

17 причини зошто Холандија е совршена земја за живот Во супермаркетите има знаци кои ги предупредуваат луѓето прво да направат избор ...
Кафе се плаќа со добро дело и уште 9 забавни, но необични факти за животот во Чешка Жените сакаат помлади мажи и нормално гледаат на разликата во години, 2/3 од нас...
Шетаат во пижами и уште 9 чудни навики на локалците во Виетнам Виетнамците го обожаваат кафето и овде можете да ги најдете најчудните вкусови –...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg