Хумористична илустрација – како изгледаат балканските тераси во зима? (втор дел)


Хумористична илустрација – како изгледаат балканските тераси во зима? (втор дел)

На секоја балканска тераса ќе најдете по некоја тегла зимница, домашни влечки и непотребни предмети кои се чуваат „за секој случај“.

humoristichna-ilustracija-kako-izgledaat-balkanskite-terasi-vtor-del-01.jpg

Артистот bulgarian.daze од Бугарија стана популарен благодарение на илустрациите со кои одлично го доловува бугарскиот, но и балканскиот менталитет.

Хумористичните илустрации прикажуваат ситници од секојдневието во кои ќе се пронајдат сите кои пораснале во некоја од земјите на Балканот.

Можеби најинтересни му се илустрациите со „балканските балкони“ кои се совршен приказ за сликата што ја гледаме во балканските земји и сигурно многумина ќе се пронајдат.

Во продолжение најновата илустрација на талентираниот артист инспирирана од балканските тераси:

260366554_469531231232838_114567584981526889_n.jpg

Погледнете и: Како изгледаат балканските тераси – прикажано во една хумористична илустрација

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Каде ќе се најдете и што ќе правите во 2018, според месецот на раѓање? Доколку сте љубител на патувања и авантури, следново мини тестче е идеално за ва...
Астро ќоше: Животно мото по кое се води секој знак Oд кое животно мото се води секој хороскопски знак? Со која мисла низ глава знац...
Доктори од цел свет во Италија на помош - секој позира со цртеж од своето знаме Во Италија ситуацијата со короната сѐ уште е критична, а доктори од цел свет пој...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg