Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Огромни редици пред H&M во Скопје – првите 100 купувачи добија ваучери на отворањето (фото)

Скопје е подготвено за отворањето на H&M – огромни редици од луѓе кои чекаа да бидат први кои ќе влезат во продавницата и конечно да уживаат во шопингот. Дали вие сте денес на големото отворање на омилениот бренд во Скопје?

ogromni-redici-pred-h-m-vo-skopje-prvite-100-kupuvachi-dobija-vaucheri-na-otvoranjeto-foto1.jpg

Официјалното отворање на H&M во Скопје беше закажано за денес (18 август) во 10 часот наутро, а првите 100 купувачи добиваа ваучери за купување.

По тој повод, делот пред продавницата во East Gate Mall утрово беше преполн со купувачи подготвени да влезат први во омилената модна продавница.

ogromni-redici-pred-h-m-vo-skopje-prvite-100-kupuvachi-dobija-vaucheri-na-otvoranjeto-foto-04.jpg

На Фејсбук страната на H&M беа објавени фотки со описот: 

Денес ја отворивме нашата прва продавница во убавото, сончево Скопје! Погледнете го албумот со фотографии и доживејте ги одблизу моментите кои ќе ги паметиме засекогаш!

ogromni-redici-pred-h-m-vo-skopje-prvite-100-kupuvachi-dobija-vaucheri-na-otvoranjeto-foto-2.jpg

ogromni-redici-pred-h-m-vo-skopje-prvite-100-kupuvachi-dobija-vaucheri-na-otvoranjeto-foto-3.jpg

ogromni-redici-pred-h-m-vo-skopje-prvite-100-kupuvachi-dobija-vaucheri-na-otvoranjeto-foto-4.jpg

ogromni-redici-pred-h-m-vo-skopje-prvite-100-kupuvachi-dobija-vaucheri-na-otvoranjeto-foto-5.jpg

Дали вие бевте таму?

Од трговскиот центар, на Инстаграм објавија видеа од редиците, погледнете каква беше атмосферата:

ogromni-redici-pred-h-m-vo-skopje-prvite-100-kupuvachi-dobivaat-vaucheri-foto-02.jpg

ogromni-redici-pred-h-m-vo-skopje-prvite-100-kupuvachi-dobivaat-vaucheri-foto-03.jpg

ogromni-redici-pred-h-m-vo-skopje-prvite-100-kupuvachi-dobivaat-vaucheri-foto-04.jpg

Видеата може да ги погледнете ТУКА

Прочитајте повеќе за плановите на H&M во Македонија во ексклузивното интервју со менаџерот за продажба на регион Грција Томас Естрани: „H&M нè охрабрува да го истражуваме личниот стил“

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Најубавата плажа на Закинтос претворена во депонија: „Што ве тера да ја уништите?“ „Грчко лето 2022...“ – стои во описот на фотката која Грк ја објави од Navagio п...
Вашиот месец на раѓање открива каков брат/сестра сте Пофалете се на вашите брат/сестра кое дете сте вие и пошегувајте се со нив. Трап...
Ретро фотка од плажата Градиште во 60-тите години: На одмор со шатори и спиење под отворено небо Како се одело на одмор во минатото? Како изгледал летниот одмор на нашите баби и...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg