3 вицеви што слатко ќе ве насмеат

Марика, откако го изневерила Перо, му објаснила: „Беше мрак, јас легнав да спијам. Тој влезе низ капијата – исто како ти, влезе низ вратата на куќата – исто како ти, влезе во собата – исто како ти...“

3-vicevi-shto-slatko-kje-ve-nasmeat-01.jpg

Секој ден е добар ден за доза на хумор, зарем не?

Неколку вицеви што ќе ве расположат за миг:

Марика го изневерила Перо, па тој ја прашал:

„Добро бе Марике, зарем не ти бев доволно добар?“

„Верувај ми Перо, се случи сосема случајно“.

„Како случајно?“ – ја прашал Перо.

Марика му објаснила:

„Беше мрак, јас легнав да спијам. Тој влезе низ капијата – исто како ти, влезе низ вратата на куќата – исто како ти, влезе во собата – исто како ти...
Потоа, легна до мене – исто како ти, ме среди – исто како ти, е дури кога кажа ајде уште еднаш, дури тогаш сфатив дека тоа не си ти“.

3-vicevi-shto-slatko-kje-ve-nasmeat-02.jpg

Мали Џокица го прашал татко си: „Тато, тато, од кого ја наследив интелигенцијата?“

„Најверојатно од мајка ти, јас уште ја имам својата!“

3-vicevi-shto-slatko-kje-ve-nasmeat-03.jpg

Мујо се јавил во полиција: „Добар ден, дали е тоа полиција?“
„Да, повелете!“

„Дали ги прислушкувате разговорите?“
„Ги прислушкуваме!“

„Освен јајца и леб, што друго ми кажа Фата да купам?“

Прочитајте и Вицеви за Мујо и Хасо што ќе ве насмеат до солзи

С. С. | Црнобело / фото: depositphotos.com

Би можело да ве интересира:

Хит мемиња кои ќе ве насмеат до солзи (и ќе ве натераат да кажете: Така е!) Новороденчињата секогаш се најубавите бебиња за своите мајки, зарем не? Но, ајде...
5 вицеви за брачни двојки што слатко ќе ве насмеат (и ќе ви го подобрат расположението) Во продолжение 5 вицеви што слатко ќе ве насмеат и кои ќе направат да ви тргне д...
Вицеви за Мујо и Хасо што ќе ве насмеат до солзи Речиси и да нема човек што некогаш не слушнал некој од вицевите за познатите Муј...
Кратки вицеви за брачни парови што слатко ќе ве насмеат Зошто мажот ненадејно завршил во болница? Која е тајноста за долговечноста и доб...
„Што прави Чак Норис во лабораторија“ – Се сеќавате ли на смешните вицеви за познатиот актер? Се сеќавате ли на кратките вицеви за Чак Норис? Пишете ни во коментар кој е најд...
5 (безобразни) вицеви за парови што со задоволство ќе им ги кажете пред избрано друштво (18+) Дали сте од оние луѓе што со задоволство сакаат да кажуваат вицеви на собиранкит...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg