Виц: Коинциденција
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


Виц: Коинциденција

vic-koincidencija-povekjeНекој фармер кој одгледувал кокошки отишол во локалното кафуле, седнал покрај една жена и порачал чаша шампањ.

Жената се свртела и му рекла: „Како да го разберам ова? Штотуку и јас нарачав шампањ.“

- Каква коинциденција! – рекол фармерот. Ова е специјален ден за мене и јас морам да прославам.

- Ова е и за мене специјален ден. Јас исто така прославувам – рекла жената.

- Каква коинциденција! – рекол фармерот.

Се чукнале со чашите, па фармерот ја прашал: А, вие, што прославувате ако не е тајна?

- Маж ми и јас пробувавме да добиеме дете и денес гинекологот ми кажа дека сум трудна!

- Каква коинциденција! – рекол фармерот. Јас одгледувам живина и веќе со години кокошките ми се неплодни, но денес несат оплодени јајца!

- Па тоа е прекрасно! – рекла жената. Како станаа кокошките плодни?

- Го променив петелот – одговорил човекот

- Жената се насмеала и рекла: Каква коинциденција!

Би можело да ве интересира:

„Нема ништо посекси од маж во нечиста униформа“ - жена предизвика лави... Нејзиниот твит стана вирален хит, а мажи позираа специјално за неа во униформа н...
„Закачување“ на квака, удирање во предмети: Секојдневни ситуации кои п... Точно, 2019-та е, модерно време и глупави грешки во секојдневниот живот не би тр...
Мажите и грипот - „Умираме, молете се за нас“ Никој од нас не ги сака грипот и настинките, но очигледно е дека мажите се посеб...