Виц: Малиот Перица е заљубен во наставничката


Виц: Малиот Перица е заљубен во наставничката

Седи Перица во училиште и заљубено ја гледа младата наставничка. Неа и паднало малку незгодно, па го прашала:

vic-maliot-perica-e-zaljuben-vo-nastavnickata-01

- Перица, зошто цело време така ме гледаш?

Перица подготвено одговара:

- Па, јас ве сакам!

Наставничката поцрвенела од срам и брзо и остро го прекорила:

- Но, јас не сакам деца...

На тоа Перица и враќа:

- Нема врска, ќе внимаваме...

Би можело да ве интересира:

Виц на денот: Кога си најлошиот и најдобриот маж истовремено Мажот се буди мамурен. Отвора очи, а на масичката гледа чаша вода и два Аспирини...
Момци споделуваат машки тајни за кои девојките воопшто немаат идеја Машките тајни се мистерија, нешто слично како чудовиштето од Лох Нес и се многу ...
Никогаш досадни - ретро вицoви за плавуши кои ќе ве насмеат Ви фали малку смеа во животот? Вицовите кои никогаш не ни здосадуваат се оние со...