Колку вреди куче што зборува
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 28-05-2020


Колку вреди куче што зборува

Поминува човек покрај една куќа, а на неа табла: ПРОДАВАМ КУЧЕ ШТО ЗБОРУВА. Влегува, а сопственикот го носи во дворот зад куќата и му го покажува кучето.

kolku-vredi-kuce-sto-zboruva

Купувачот, онака срамежливо, за да не излезе глупав, го прашува кучето:

- Дали навистина знаеш да зборуваш?

- Да – рекло кучето.

 - Па како е можно, од каде ти овде? – се изненадил купувачот.

- Па открив дека можам да го зборувам јазикот на луѓето уште кога бев мало кученце и веднаш ме врбуваа да работам за безбедносните агенции, работев како шпион по сите земји, бев најдобар шпион, бидејќи никој никогаш не се посомнева дека едно куче разбира што се зборува во собата. Одликуван сум со повеќе медали.

- И?

-Потоа се ми досади, се оженив, па добив неколку кученца, ја изгубив работата и сега поради кризата завршив овде.

Купувачот го запрашал газдата:

- И колку чини ова куче?

- 10 евра.

- Само 10 евра? Па кучево зборува, бивш полицаец, шпион, одликувано е со медали, како, зошто?

- Ма лаже, џукела...

Би можело да ве интересира:

Вирално видео: Шетање на куче од тераса при карантин поради корона Бабичка го има најдобриот изум како да го прошетате кучето дури и кога сте во са...
Виц на денот: Кога си најлошиот и најдобриот маж истовремено Мажот се буди мамурен. Отвора очи, а на масичката гледа чаша вода и два Аспирини...
„Дење лае, ноќе плива – вештачката вилица на свекрвата“ – 20 кратки вицеви кои добро ќе ве насмеат Време е за малку хумор! А зарем има подобри вицеви од оние кои се кратки и слатк...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава