Една малку поинаква еволуција...

evolucija_smallСите сме запознаени за официјалната верзија за еволуцијата на човекот, онаа која ја пишува во сите книги и учебници. Но, во релноста постои една...

 

 

 

......поинаква еволуција, која за разлика од официјалната, ја среќаваме секој ден, најчесто при делењето „комплименти“. Cool

evolucija1
Како настанала жената

 

evolucija2
Како настанал мажот

Би можело да ве интересира:

„Што сакав, а што добив“: Разочарувачки и смешни фото-споредби Ужасна свадбена шминка, смешни вештачки нокти, „вреќа“ наместо фустанот што сме ...
Смешни фотки кои покажуваат зошто треба да бидете внимателни кога купувате онлајн Погрешни димензии, продукти кои не ни личат на она што сте го виделе онлајн, пог...
Најлесно е да најдеш сопруг на Тиндер. Таму веќе има многу мажи - нечии сопрузи „Им се извинувам на моите идни деца за одложувањето, но тоа е затоа што нивниот ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg