Дневна доза смеа: Кога предметите околу нас би зборувале…
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Дневна доза смеа: Кога предметите околу нас би зборувале…

Сигурно ви се случило да го отворите фрижидерот неколку пати едно по друго, во обид да пронајдете нешто за грицкање што го немало при претходното отворање.

Koga-predmetite-bi-zboruvale-01.jpg

Доколку фрижидерот би бил живо суштество сигурно би ви рекол да се откачите, бидејќи ништо магично се нема случено од пред 2 минути, нели?

Замислете 2 парчиња пица кои дискутираат за смислата на животот… или каков разговор водат статичниот и мобилниот телефон?

Погледнете ги илустрациите, нема да ве остават без насмевка:

Koga-predmetite-bi-zboruvale (23).jpg

Koga-predmetite-bi-zboruvale (22).jpg

Koga-predmetite-bi-zboruvale (21).jpg

Koga-predmetite-bi-zboruvale (20).jpg

Koga-predmetite-bi-zboruvale (19).jpg

Koga-predmetite-bi-zboruvale (18).jpg

Koga-predmetite-bi-zboruvale (17).jpg

Koga-predmetite-bi-zboruvale (16).jpg

Koga-predmetite-bi-zboruvale (15).jpg

Koga-predmetite-bi-zboruvale (14).jpg

Koga-predmetite-bi-zboruvale (13).jpg

Koga-predmetite-bi-zboruvale (12).jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

10 луѓе кои сигурно имаат полош ден од вашиот (фото) Сите понекогаш имаме лоши денови кога се соочуваме со работи за кои помислуваме ...
Момци споделуваат машки тајни за кои девојките воопшто немаат идеја Машките тајни се мистерија, нешто слично како чудовиштето од Лох Нес и се многу ...
Комични илустрации: Пијана вечер - како се однесуваме, а како мислиме дека се однесуваме Секој од нас барем еднаш во животот имал толку пијана вечер на која што не сака ...

Спонзорирани линкови: