Хит мемиња како изгледа седењето во карантин


Хит мемиња како изгледа седењето во карантин

Разговори со сами себе, јадење на сета залиха на храна во само 2 дена... Ви звучи познато?

hit-meminja-kako-izgleda-sedenjeto-vo-karantin-01.jpg

Седењето во изолација ја извади креативноста на површина, па така Твитер е преплавен со низа мемиња на темата.

Од јадењето на сите купени грицки до разговорите кои ги водиме сами со себе, овие мемиња ќе ве насмеат до солзи.

Хит мемиња како изгледа седењето во карантин:

Ти алатке во домаќинството ќе го имаш најактивниот месец во животот.

На ден 5 во карантин брат ми ми вели „добро утро“, а јас реагирам вака:

Јас им кажувам на моите идни деца како е да се биде во карантин:

Мачката мисли ова е шега. #коронаапокалипса

Карантин ден 6.

https://twitter.com/gnuman1979/status/1239523796542992387?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.buzzfeed.com%2Flyapalater%2Fself-quarantined-tweets

Ме пронајдоа по една седмица во карантин.

Јас по јадењето на сите грицки што ги купив за во карантин во само 2 дена.

Ден 3 од мојот карантин.

https://twitter.com/looney_mick/status/1239540434445185024?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.buzzfeed.com%2Flyapalater%2Fself-quarantined-tweets

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Хит мемиња: Луѓето се жалат дека 2021 година е ужасна како и 2020 Луѓето: Те молиме господе 2021-ва да биде добра година. Господ: „Дечки, вие уште...
Хит вицеви за снаи и свекрви што слатко ќе ве насмеат Што би направиле кога тигар би ја нападнал вашата свекрва? Јас? Ништо! Сам ја на...
Вирално видео: Шетање на куче од тераса при карантин поради корона Бабичка го има најдобриот изум како да го прошетате кучето дури и кога сте во са...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg