Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Графичар 08-02-2023
Технолог 08-02-2023


„Дење лае, ноќе плива – вештачката вилица на свекрвата“ – 20 кратки вицеви кои добро ќе ве насмеат

Време е за малку хумор! А зарем има подобри вицеви од оние кои се кратки и слатки? Одвојте само 5 минути и добро насмејте се на денешната доза хумор:

20-kratki-vicevi-01.jpg

1. Од толку многу миење на рацете на дланките ми се појави таблицата множење од основно.

2. СТАРЛЕТА – суштество од современата македонска митологија, со тело на жена, а глава на кокошка.

3. Добар ден, ве молам кажете ми колку чини оваа справа за мачење?

– Господине, тоа е бурма.

4. Која е главната причина за развод?

– Бракот.

5. Овие мигрантите навистина ги преминаа веќе сите граници.

6. Што е тоа? Дење лае, ноќе плива?

– Вештачката вилица на свекрвата.

7. Врв на финансиска криза? Влегуваш во кинеска продавница и викаш: ништо не треба, само гледам.

8. Што ѝ фали на фотката на Инстаграм со 10 илјади лајкови?

– Облека.

9. Најупотребувано македонско CV?

– Ме испрати чичко Стојан.

10. Ми ѕвони еден извршител… Здраво Драгана, што сакаш да ти земам за роденден?

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

Безобразни вицеви што ќе ве насмеат до солзи и ќе сакате да ги споделите со избрано друштво (18+) Ви се случило да се срамите кога читате некои вицеви? Некои од овие вицеви помал...
„За што сè морав да ѝ се извинам на сопругата“: Маж стана хит на ТикТок со хумористичните видеа „Морав да ѝ се извинам на сопругата бидејќи направив врева кога сопнав, а еднаш ...
„Која е тајната за среќен брак?“ – Вицеви за брачни парови во кои ќе се пронајдат многумина Дали ги сакате вицевите за брачни парови? Издвојуваме пет вицеви што сигурно ќе ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg