8 трикови на рестораните со кои ве тераат да платите повеќе (дури и цело богатство за еден оброк)

Мали порции, кои ако се направени со ретки вкусови и необични додатоци вреди да платите како за ексклузива, но ако се мали, а обични порции тогаш некој сака да извлече пари од вас.

8-trikovi-na-restoranite-so-koi-ve-teraat-da-platite-povekje-celo-bogatstvo-za-eden-obrok-08.jpg

Да се избере добар ресторан за вкусен оброк и уживање понекогаш не е лесно, затоа што може да бидете „измамени“ од добриот ентериер или специфичното мени и на крај да платите цело богатство само за еден ручек.

Кои се триковите на рестораните за да извлечат повеќе пари од клиентите?

Ресторанот има огромно мени за да задоволи што е можно повеќе вкусови на луѓе – не е во ред затоа што некои од оброците сигурно се нарачувани многу ретко, па така и состојките за нив нема да бидат тазе, а сака да ви наметне дека имаат тим готвачи и вреди да платите скапо.

8-trikovi-na-restoranite-so-koi-ve-teraat-da-platite-povekje-celo-bogatstvo-za-eden-obrok-06.jpg

Здодевни јадења на менито, кои намерно ве тераат да барате додатоци - лош знак, односно трик како на крајот да платите повеќе.

8-trikovi-na-restoranite-so-koi-ve-teraat-da-platite-povekje-celo-bogatstvo-za-eden-obrok-01.jpg

Мали порции, кои ако се направени со ретки вкусови и необични додатоци вреди да платите како за ексклузива, но ако се мали, а обични порции тогаш некој сака да извлече пари од вас.

8-trikovi-na-restoranite-so-koi-ve-teraat-da-platite-povekje-celo-bogatstvo-za-eden-obrok-02.jpg

Уште 4 трикови на следната страница...Би можело да ве интересира:

6 знаци кои се доказ дека газите преку себе за да им удоволите на другите Знак бр. 1 - ве следи репутација на човек што „секогаш е тука да помогне“ по сек...
Сигурни знаци дека некој ве лаже, според ФБИ агент Кои знаци може да ги разоткријат личностите што се обидуваат да ве излажат? На к...
Застарени бонтон правила што никој не ги почитува Мажите не треба да чекаат жената да им пружи рака за да се ракуваат, а во рестор...
Верувате ли дека ангел чувар нѐ следи насекаде? Знаци дека е во близина и ве чува Некои луѓе веруваат дека нивниот ангел чувар е духовно суштество кое работи за н...
7 бон-тон правила за во ресторан и на свечени настани Ако сте на свечен настан со шведска маса, едната рака секогаш нека ви биде слобо...
Работи што ќе ги разберат само оние кои живеат сами Многумина мислат дека оние кои живеат сами се многу осамени, но реалноста е мног...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg