Стрии, царски рез, белези – Како луѓето ги прекриваат несовршеностите со тетоважи?

Како изгледа кога лузните од царскиот рез, стриите на нозете или лузните од изгореници ќе се прекријат со тетоважи? Тату-артистка им помага на луѓето да ги прикријат со ремек-дела несовршеностите на нивното тело и им ја враќа самодовербата.

strii-carski-rez-belezi-kako-lugjeto-gi-prekrivaat-nesovrshenostite-so-tetovazhi-01.jpg

Секој има причина зошто сака на своето тело да носи тетоважа, а овие луѓе одлучиле несовршеностите на нивното тело да ги прекријат со уметнички ремек дела, кои ќе ги потсетуваат на она низ што поминале во животот.

Тран Ти Бик Нок е виетнамска тату-артистка која им помага на своите клиенти да си ја вратат самодовербата.

Лузните од изгореници, царски рез, стриите и белезите се пртвораат во уметнички дела, а речиси никој не може да забележи дека под нив се крие трага од минатото, што луѓето сакаат да ја заборават.

Погледнете повеќе фотографии во продолжение:

strii-carski-rez-belezi-kako-lugjeto-gi-prekrivaat-nesovrshenostite-so-tetovazhi-14.jpg

strii-carski-rez-belezi-kako-lugjeto-gi-prekrivaat-nesovrshenostite-so-tetovazhi-03.jpg

strii-carski-rez-belezi-kako-lugjeto-gi-prekrivaat-nesovrshenostite-so-tetovazhi-51.jpg

strii-carski-rez-belezi-kako-lugjeto-gi-prekrivaat-nesovrshenostite-so-tetovazhi-50.jpg

strii-carski-rez-belezi-kako-lugjeto-gi-prekrivaat-nesovrshenostite-so-tetovazhi-49.jpg

strii-carski-rez-belezi-kako-lugjeto-gi-prekrivaat-nesovrshenostite-so-tetovazhi-48.jpg

strii-carski-rez-belezi-kako-lugjeto-gi-prekrivaat-nesovrshenostite-so-tetovazhi-46.jpg

strii-carski-rez-belezi-kako-lugjeto-gi-prekrivaat-nesovrshenostite-so-tetovazhi-45.jpg

strii-carski-rez-belezi-kako-lugjeto-gi-prekrivaat-nesovrshenostite-so-tetovazhi-44.jpg

strii-carski-rez-belezi-kako-lugjeto-gi-prekrivaat-nesovrshenostite-so-tetovazhi-43.jpg

strii-carski-rez-belezi-kako-lugjeto-gi-prekrivaat-nesovrshenostite-so-tetovazhi-42.jpg

strii-carski-rez-belezi-kako-lugjeto-gi-prekrivaat-nesovrshenostite-so-tetovazhi-41.jpg

strii-carski-rez-belezi-kako-lugjeto-gi-prekrivaat-nesovrshenostite-so-tetovazhi-40.jpg

strii-carski-rez-belezi-kako-lugjeto-gi-prekrivaat-nesovrshenostite-so-tetovazhi-39.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Тату-артистка им дава душа на лузните на луѓето и ги претвора во вистински ремек дела Французинката Марта Мадригал е тату-артистка која го користи својот талент да со...
Вистини што луѓето не сакаат (а мораат) да ги слушнат Колку повеќе барате луѓето да ве почитуваат, толку повеќе ќе ве гледаат „одозгор...
8 сурови вистини од кои ќе научите многу за животот Ако не се борите за тоа што го сакате, не треба да плачете за тоа што ќе го изгу...
Навики на луѓето кои мудро ги трошат парите (и затоа се богати), низ илустрации Од мали нозе научиле дека нема потреба да трошат пари на храна што само ќе стои ...
Киви без семки и уште 8 навидум обични продукти од кои луѓето се изненадиле кога ги виделе Јајце без жолчка, тиква која 6 месеци изгледа исто без никакви промени – секојдн...
Најубавите женски имиња инспирирани од цвеќиња (и нивното значење) За родителите од големо значење е на своето дете да му дадат име кое гордо ќе го...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg