Низ илустрации: Колку брзо (и драстично) ни се промени животот?

Се сеќавате ли дека порано чекавме цела недела за да изгледаме нова епизода од омилената серија?

niz-ilustracii-kolku-brzo-i-drastichno-ni-se-promeni-zhivotot-01.jpg

Со напредокот на технологијата, нашиот живот се менува побрзо од кога било.

Се менуваат и нашите ставови и верувања, па работи кои некогаш биле норма, денес не само што ги избегнуваме, туку ги сметаме и за неучтиви.

Неколку илустрации кои одлично прикажуваат колку се промени нашиот живот:

За кампување ни треба многу повеќе од ранец со храна и вода

niz-ilustracii-kolku-brzo-i-drastichno-ni-se-promeni-zhivotot-02.jpg

Мешањето во туѓите животи денес се смета за многу неучтиво

niz-ilustracii-kolku-brzo-i-drastichno-ni-se-promeni-zhivotot-03.jpg

Денес сме охрабрувани да не ги криеме емоциите и да ги споделуваме отворено

niz-ilustracii-kolku-brzo-i-drastichno-ni-se-promeni-zhivotot-04.jpg

Веќе немаме трпение да чекаме цела недела за нова епизода

niz-ilustracii-kolku-brzo-i-drastichno-ni-se-promeni-zhivotot-05.jpg

Интересите на децата се многу променети поради технологијата

niz-ilustracii-kolku-brzo-i-drastichno-ni-se-promeni-zhivotot-06.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

9 работи од кои треба да се откажете (за да живеете среќно) Откажете се од навиката судот на другите луѓе да ви диктира како да се однесуват...
8 работи што секој татко мора да ѝ ги каже на својата ќерка „Се гордеам со тебе“, „Секогаш дели го тоа што го имаш“ - Кои работи секој ...
5 потсетници кои ќе ви помогнат полесно да ги прифатите големите (и неизбежни) животни промени Не заборавајте дека промените ни помагаат да созрееме, но и дека секогаш ни носа...
5 работи кои често ги купуваме, а кои (реално) не ни се потребни Денес се многу популарни справите за вежбање кои се користат дома. Ги гледа...
Низ илустрации: 8 докази дека децата денес и пред 50 години се разликуваат како небо и земја Порано децата знаеја како да си го поправат велосипедот или да направат куќичка ...
13 фото-докази дека на некои луѓе сè во животот мора да им е како под конец Јаткасти плодови идеално подредени во посебна тегла, јајца наредени според нијан...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg