Топ кампања на Norwegian - Бред Пит е сингл!


Топ кампања на Norwegian - Бред Пит е сингл!

Некои луѓе, во вистинска смила на зборот, се прави креативци.

najdobra-reklama-gi-tera-damite-da-otpatuvaat-za-los-andzeles-bidejki-bred-e-singl-01.jpg

Таков пример се и оние кои стојат зад последната реклама на норвешката авиокомпанија „Norwegian“ кои решиле да допрат до женската популација и да ја искористат веста дека Анџелина Џоли се разведува од Бред Пит.

Токму така, веднаш пуштија реклами кои велат: „Бред е сингл“, потенцирајќи им на дамите дека сега време е да ја искористат шансата, да спакуваат куфери и да полетаат за Лос Анџелес.

najdobra-reklama-gi-tera-damite-da-otpatuvaat-za-los-andzeles-bidejki-bred-e-singl-1.jpg

najdobra-reklama-gi-tera-damite-da-otpatuvaat-za-los-andzeles-bidejki-bred-e-singl-2.jpg

najdobra-reklama-gi-tera-damite-da-otpatuvaat-za-los-andzeles-bidejki-bred-e-singl-3.png

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

6 совети што да правите при пожар Во соба исполнета со чад движете се допирајќи ги ѕидовите за навигација, а најва...
Имаш еден живот - не се плаши да бидеш жената која прави што сака Дали постојано се грижите дали сте доволно фина и тивка девојка која сите ја сак...
Историски митови кои погрешно се пренесуваат од генерација на генерација Дали како мали бевте сигурни дека Наполеон Бонапарта бил многу низок човек? Или ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg