Додека сите пријатели правеле свадби и деца, двајца другари отишле на машки меден месец


Додека сите пријатели правеле свадби и деца, двајца другари отишле на машки меден месец

Сигурно ви се случило да дојдете до точка во животот кога сите околу вас стапуваат во брак, се одлучуваат за деца...

momcite-koi-nemaat-soprugi-i-reshile-da-otidat-na-meden-mesec-kako-najdobri-prijateli-01.jpg

Па, ако сè уште не сте нашле партнер или партнерка со која ќе го делите животот, може да се почувствувате осамени.

Освен ако не решите да одите на пријателски меден месец.

„Додека сите стапуваат во брак и имаат деца, јас и другар ми решивме да одиме на машки меден месец во Тајланд“ - вели ignoreeverythingido.

И секако, решиле да направат смешни фотки кои ги имитираат познатите парови на Инстаграм и Твитер:

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Стратегија од Google тренер: Како да го креирате вашиот идеален живот? Колку пати во животот сами на себе сте си ветиле дека ќе си го доведете животот ...
10 реченици кои имаат моќ да ви го променат животот Во животот не постојат строги правила по кои треба да се водиме, ама одредени по...
Како да преживеете под урнатини + 4 други тактики за во опасни ситуаци... Потребни ви се вештини ако некогаш во животот се најдете во некоја неверојатна т...