7 работи заради кои можете да станете инстантно богати
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


7 работи заради кои можете да станете инстантно богати

Кој од нас не сонувал да се збогати многу брзо? За тоа, верувале или не, може да ви помогне пролетното чистење.

7-raboti-zaradi-koi-mozete-da-stanete-instantno-bogati-01.jpg

Понекогаш забораваме дека поседуваме одредени работи кои со текот на времето можат да добијат на вредност и да ги продадете онлајн.

Неколку импресивни примери:

Винтиџ Производи

Оние кои се вистински гурмани понекогаш се подготвени да дадат големи суми на пари за да имаат покрај себе ограничени производи. Пример, енергетските пијалаци од фотографијата се продадени за 16.999 долари.

7-raboti-zaradi-koi-mozete-da-stanete-instantno-bogati-1.jpg

Први и ретки изданија на книги

Ако најдете некоја многу стара книга во вашиот подрум, може истата да ја продадете за многу пари. Пример, првото издание на „Harry Potter and the Sorcerer's Stone“ од кое има само 500 копии во светот се продава за околу 4.300 долари.

7-raboti-zaradi-koi-mozete-da-stanete-instantno-bogati-2.jpg

Уникатни мобилни телефони

Фановите на гаџети често сакаат дома да имаат колекција на стари уреди. Пример, првата генерација на iPhone телефони се продава за неколку илјадници долари. Неотворен iPhone 2G чини 12.999 долари.

7-raboti-zaradi-koi-mozete-da-stanete-instantno-bogati-3.jpg

Стари гаџети за играње

Дома сè уште имате Tamagochi или Game Boy? За нив можете да добиете од 2.000 до 6.500 долари.

7-raboti-zaradi-koi-mozete-da-stanete-instantno-bogati-4.jpg

Ретки играчки

Некои луѓе сакаат дома да имаат колекција на ретки стари играчки. Па така на пример, за редок прототип на фигура од Дарт Вејдер можете да добиете и до 10.000 долари.

7-raboti-zaradi-koi-mozete-da-stanete-instantno-bogati-5.jpg

Колекции карти

Колекциите на карти исто така знаат да донесат многу пари. Пример, за Pikachu Illustrator можете да добиете и до 150.000 долари.

7-raboti-zaradi-koi-mozete-da-stanete-instantno-bogati-6.jpg

Ретки албуми

На пример, албумот „Yesterday and Today“ на Битлси се смета за редок албум и чини 125.000 долари.

7-raboti-zaradi-koi-mozete-da-stanete-instantno-bogati-7.jpg

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Изглед, семејство, минато: 9 работи од кои не треба да се срамите во ж... Во денешно време, луѓето се станати премногу зависни од мислењето на другите.&nb...
20 работи од кои треба да се откажете веднаш Зошто ни е толку тешко да се откажеме? Откажувањето не секогаш значи дека се пре...
6 работи што не треба да ги правите кога не можете да заспиете Сите сме имале моменти кога никако не можеме да заспиеме навечер. Колку и да се ...