Кој дел од телото го туширате прво?


Кој дел од телото го туширате прво?

Верувале или не, делот од телото кој го миете прв додека се туширате открива дали сте оптимист или песимист, како и какви сте за време на сексот.

koj-del-od-teloto-go-tushirate-prvo-01_copy.jpg

Прочитајте во продолжение:

Ако прво ги миете градите: вие сте практична личност, но немате многу разбирање за луѓето кои имаат ставови спротивни од вашите. Вие сте одличен сексуален партнер и секогаш сте подготвени да пробате нешто ново.

Ако прво ги миете пазувите: вредни сте и цврсто стоите на земја. Но, понекогаш не умеете да препознаете дали некој е искрен со вас. Многу ве ценат како љубовник бидејќи ви е важно и другиот да ужива колку и вие сами.

Ако прво го миете лицето: парите ви се најважната работа на светот и често ги искористувате пријателите за да дојдете до посакуваната цел. Во кревет сте себични и не прифаќате критики.

koj-del-od-teloto-go-miete-prvo-otkriva-kakvi-ste-vo-krevet-02.jpg

Ако прво ја миете косата: вие сте уметник на кој парите не му се толку важни. Кога станува збор за сексот, спаѓате во групата на најдобри љубовници и секогаш сакате да го задоволите партнерот.

Ако прво ги миете гениталиите: срамежливи сте и немате многу самодоверба. Се откажувате на првата препрека. Но, во кревет сте многу успешни.

Друго: Ако не се пронајдовте во ниту една група, вие сте просечни типови и често се криете зад другите. Во кревет сте површни и тешко наоѓате партнер.

М. В. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Важни совети за парите кои треба да ги знаете до 30-тата година Некои луѓе, до 30-тата година веќе успеваат толку многу да се осамостојат, што м...
Зошто не треба секогаш да слушате совети од успешните луѓе? Советите од успешните луѓе може да се најдат насекаде и сите на кои им е потребн...
10 ситуации во кои сите реагираме погрешно Дали ги миете забите веднаш после јадење? А, дали ја навалувате главата наназад ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg