Низ илустрации: Женските маки во лето
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Software Engineer 13-03-2018
Продавач 20-03-2018


Низ илустрации: Женските маки во лето

Многу девојки не го сакаат летото поради сите мачни ситуации кои доаѓаат со него, а со кои мора да се соочат. И тоа е сосема разбирливо, бидејќи никој не би посакал да му се случуваат такви непријатни ситуации.

smeshni-ilustracii-koi-gi-prikazhuvaat-teshkotiite-so-koi-devojkite-se-soochuvaat-vo-leto-01.jpg 

Сепак, нема бегање од тоа, единствено што можеме да направиме е да го прифатиме и понекогаш да си се пожалиме.

Од растечена шминка, до црвенила по кожата – да се потсетиме на сите проблеми со кои се соочуваме во лето:

Внатрешноста на вашите бутови не знае дека сте ослабеле

smeshni-ilustracii-koi-gi-prikazhuvaat-teshkotiite-so-koi-devojkite-se-soochuvaat-vo-leto-02.jpg

Кога ќе отидете после цела година на одмор и ќе ви се погодат „оние денови“

smeshni-ilustracii-koi-gi-prikazhuvaat-teshkotiite-so-koi-devojkite-se-soochuvaat-vo-leto-03.jpg

Сите сандали имаат еден заеднички проблем:

smeshni-ilustracii-koi-gi-prikazhuvaat-teshkotiite-so-koi-devojkite-se-soochuvaat-vo-leto-04.jpg

Постојат 2 вида на шорцеви:

smeshni-ilustracii-koi-gi-prikazhuvaat-teshkotiite-so-koi-devojkite-se-soochuvaat-vo-leto-05.jpg

Можете да заборавите на сите „разлетани“ фустани

smeshni-ilustracii-koi-gi-prikazhuvaat-teshkotiite-so-koi-devojkite-se-soochuvaat-vo-leto-06_copy.jpg

Зошто не може косата да расте толку брзо како влакната на нозете?

smeshni-ilustracii-koi-gi-prikazhuvaat-teshkotiite-so-koi-devojkite-se-soochuvaat-vo-leto-07.jpg

Уште 6 илустрации на следната страна...Би можело да ве интересира:

Илустрации кои откриваат скриени светови од секојдневието Андреа Учини е уметник од Италија кој направи серија интересни илустрации со скр...
Низ животот на татко и ќерка: Илустрации кои покажуваат колку брзо пом... Уметникот кој е добитник на награда за неговите дела, направи стрип кој го прика...
Низ илустрации: Некои навики од детството нѐ пратат цел живот Сите имаат некоја навика која ја стекнале во детството, од која им е тешко да се...