6-годишен модел од Русија е најубавото девојче на светот со 500.000 следбеници на Инстаграм


6-годишен модел од Русија е најубавото девојче на светот со 500.000 следбеници на Инстаграм

Откако порасна Тилан Блондо, девојчето кое на 6 години беше проглесено за најубаво девојче на светот, сите беа во потрага по некој кој ќе го замени нејзиното место.

6-godishen-model-od-rusija-e-novoto-najubavo-devojche-na-svetot-so-500000-sledbenici-na-instagram-001.jpg

Анастасиа Књазаева е 6-годишно девојче од Русија која веќе има голем број на фанови кои се восхитуваат на нејзиниот изглед кој се споредува со кукла.

Таа е успешен детски модел кој веќе има учествувано во неколку кампањи за руски брендови и сега е именувана за најубавото девојче на светот, следејќи ги стапките на Блондо.

Анастасиа го зазема местото на Тилан, која сега има 16 години, а на нејзина 6-годишна возраст беше именувана за најубаво девојче на светот и стана најмладиот модел за францускиот Vogue.

6-godishen-model-od-rusija-e-novoto-najubavo-devojche-na-svetot-koe-kje-ja-zameni-thylane-blondeau-01.jpg

Руската кукла има повеќе од 500.000 следбеници на Инстаграм профилот кој го води нејзината мајка Ана, која редовоно објавува фотографии од фотосесиите на 6-годишната ќерка, како и фотки зад сцената.

Погледнете како изгледа 6-годишната Анастасиа Књазаева и проценете дали ја заслужува „титулата“:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 причини зошто постарата сестра е највредното нешто што го имате во ... Таа е секогаш на ваша страна, не ве осудува, но во лице ви ги кажува работите шт...
9 причини зошто мајката ви е најдобар пријател за цел живот Ве видела во секое издание, за вас знае апсолутно сè и без разлика на грешките ш...
Не сакате гужва, тинејџери, евтини пијалаци: 8 знаци дека сте престари... Журка цела ноќ, па мрсна ужинка во 5 сабајле? Ако и самата помисла на ова сценар...