Ситуации кои им одат на нерви на сите возачи, низ илустрации
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Kelner 18-08-2019
КЕЛНЕР 18-08-2019


Ситуации кои им одат на нерви на сите возачи, низ илустрации

Насекаде постојат различни типови на возачи – од почетници, до искусни професионалци, а тука се и оние некултурни и нервозни.

situacii-koi-na-site-vozachi-im-odat-na-nervi-niz-ilustracii-01.jpg

Но, во која група и да припаѓате, постојат одредени ситуации во кои секој возач се пронаоѓа.

На пример, сте се нашле ли во ситуации кога секогаш колоната до вас е побрза? Или сте почувствувале ли тоа кога некој ќе си ги истресе нозете во вашиот автомобил?

Некои работи на сите возачи им одат на нерви, колку и да се смирени.

Погледнете кои се тие и во колку од нив ќе се пронајдете:

Кога некој ќе си ги „истресе“ чевлите на патосница

situacii-koi-na-site-vozachi-im-odat-na-nervi-niz-ilustracii-02.jpg

Кога некој ќе се паркира „умешно“ на 2 паркинг места

situacii-koi-na-site-vozachi-im-odat-na-nervi-niz-ilustracii-03.jpg

Кога се возите со некој што мисли дека е на концерт

situacii-koi-na-site-vozachi-im-odat-na-nervi-niz-ilustracii-05.jpg

И кога девојката ќе ја тресне вратата најсилно што може

situacii-koi-na-site-vozachi-im-odat-na-nervi-niz-ilustracii-06.jpg

Кога празното паркинг место има посебна цена...

situacii-koi-na-site-vozachi-im-odat-na-nervi-niz-ilustracii-07.jpg

Правило бр. 1: соседната лента секогаш ќе се движи побрзо од вашата

situacii-koi-na-site-vozachi-im-odat-na-nervi-niz-ilustracii-08.jpg

Уште 7 ситуации на следната страна...Би можело да ве интересира:

10 илустрации за моќта на добрите желби Посакувам да имаш доволно сила да ја пребродиш смртта на саканата личност. ...
13 илустрации за маките на секој човек Која е најголемата мака на старите луѓе? Осаменоста. Што ги мачи сè почесто луѓе...
Илустрации што ќе направат да се вљубите во снегот Снежна покривка на куќите, автомобилите и дрвјата и магични светилки кои го наја...