11 ситуации во кои можете и треба да НЕ носите градник
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Kelner 18-08-2019
КЕЛНЕР 18-08-2019


11 ситуации во кои можете и треба да НЕ носите градник

Во поголем дел од времето, неопходно е жените да носат градник, но има и ситуации кога е сосема во ред да го извадите.

11-situacii-vo-koi-mozhete-i-treba-da-ne-nosite-gradnik-01.jpg

Треба да им дозволувате на градите да дишат и да ја користите секоја можност за тоа, независно дали сте дома или излезени.

Секако, не треба да излезете во бела маичка без градник, но постои облека која го покрива тој дел и никој нема воопшто да забележи дали имате нешто под неа.

Ситуации во кои може и треба да го извадите градникот:

Додека се подготвувате за излегување и бирате облека

11-situacii-vo-koi-mozhete-i-treba-da-ne-nosite-gradnik02.jpg

Кога носите широка тексас јакна

11-situacii-vo-koi-mozhete-i-treba-da-ne-nosite-gradnik-03.jpg

Кога носите топ од цврст материјал

11-situacii-vo-koi-mozhete-i-treba-da-ne-nosite-gradnik-04.jpg

Кога носите слоевита облека – кратко џемперче со кошула

11-situacii-vo-koi-mozhete-i-treba-da-ne-nosite-gradnik-05.jpg

Кога го шетате кучето

11-situacii-vo-koi-mozhete-i-treba-da-ne-nosite-gradnik-06.jpg

Кога носите моторџиско елече или јакна

11-situacii-vo-koi-mozhete-i-treba-da-ne-nosite-gradnik-07.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Трикови кои треба да ги имате на ум за да се спасите во опасни ситуаци... Не треба да се размислува на лоши сценарија и ситуации, но добро е да сте секога...
Ситуации во кои непознати луѓе направиле нечиј ден многу поубав со нив... Би било одлично доколку сите се обидуваат барем едно добро дело во текот на секо...
Ситуации во кои „губиме осет“ и купуваме непотребни работи без посебна... Колку пати ви се случило да отидете во продавница за леб, а да се вратите натова...