11 чудни работи поради кои можете да бидете уапсени во Европа
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Komercija 25-05-2019


11 чудни работи поради кои можете да бидете уапсени во Европа

Играње шах за време на секс во Талин

Во главниот град на Естонија постои ваква забрана. Навистина е бизарна и не знаеме дали Естонците имаат навистина толкава страст за шах.

11-chudni-raboti-poradi-koi-mozhete-da-bidete-uapseni-vo-evropa-10.jpg

Хранење на гулаби во Венеција

Хранењето на гулабите во овој италијански град можеби ви изгледа како сцена од бајките, но од 2008 година ако бидете фатени како го правите ова на плоштадот St Mark’s Square, може да добиете казна од 700 долари.

11-chudni-raboti-poradi-koi-mozhete-da-bidete-uapseni-vo-evropa-11.jpg

Носење на костими за капење на градските улици во Барселона

Барселона е град на туристите и има прекрасни плажи, но кога шетате низ улиците на овој град облечете нешто врз вашиот костим за капење за да не добиете казна.

11-chudni-raboti-poradi-koi-mozhete-da-bidete-uapseni-vo-evropa-09.jpg

Разгледување на историски знаменитости во високи потпетици во Грција

Во Грција не смеете да посетувате некои историски знаменитости со високи потпетици затоа што на тој начин може да им нанесете голема штета и да добиете казна.

11-chudni-raboti-poradi-koi-mozhete-da-bidete-uapseni-vo-evropa-12.jpg

Уринирање во океанот во Португалија

Не знаеме како полицијата во Португалија го регулира ова, но постои ваква законска регулатива.

11-chudni-raboti-poradi-koi-mozhete-da-bidete-uapseni-vo-evropa-13.jpg

Прочитајте и 11 начини на кои можете да бидете уапсени во Дубаи!

С. С. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

8 работи заради кои вашите соседи може да ве „замразат“ Можеби не сте свесни, но со некои постапки веројатно предизвикувате да сте им ом...
Чудни работи кои сите ги правиме, а никој не знае зошто Сите луѓе имаат некои чудни навики, а повеќето од нив ги правиме речиси сите, бе...
Работи од кои треба да се ослободите пред новата година Сите сакаме новата година да ни почне среќно, успешно и мотивирано, а за таа цел...