13 нешта кои се поубави во есен и во кои уживаме оваа сезона
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 29-03-2020
ВОЗАЧИ 27-03-2020


13 нешта кои се поубави во есен и во кои уживаме оваа сезона

За разлика од оние кои сакаат по цела година да лежат на плажа, има такви кои со душа ја чекаа есента и сите нејзини предности.

13-neshta-koi-se-poubavi-vo-esen-zaradi-koi-uzhivame-vo-ovaa-sezona-01.jpg

Додека некои седат нервозни дома, други едвај чекаат да излезат на врнежливото време, по патеките исполнети со жолти лисја, или да се стуткаат во ќебенце со топол чај и да ја пуштат омилената серија.

Постојат многу работи кои ги правиме во текот на целата година, но се многу поубави во есен.

Зошто ја сакаме есента повеќе од било која друга сезона и уживаме во неа:

Патувањето е поевтино

12-neshta-koi-se-poubavi-vo-esen-zaradi-koi-uzhivame-vo-ovaa-sezona-02.jpg

Вкусот и мирисот на тиква, јаболка и цимет е незаменлив

12-neshta-koi-se-poubavi-vo-esen-zaradi-koi-uzhivame-vo-ovaa-sezona-03.jpg

Времето е свежо и пријатно за прошетки

12-neshta-koi-se-poubavi-vo-esen-zaradi-koi-uzhivame-vo-ovaa-sezona-04.jpg

А, кога е поладно, ги облекуваме омилените џемпери

12-neshta-koi-se-poubavi-vo-esen-zaradi-koi-uzhivame-vo-ovaa-sezona-05.jpg

Излегуваат нови сезони од омилените серии

12-neshta-koi-se-poubavi-vo-esen-zaradi-koi-uzhivame-vo-ovaa-sezona-06.jpg

Пејзажите и природата оставаат без зборови

12-neshta-koi-se-poubavi-vo-esen-zaradi-koi-uzhivame-vo-ovaa-sezona-07.jpg

Празниците се поблиску од претходно

12-neshta-koi-se-poubavi-vo-esen-zaradi-koi-uzhivame-vo-ovaa-sezona-08.jpg

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

Одиме на одмор во сезона, па се жалиме како е скапо и има гужва... Одиме на море сред сезона и се жалиме како е скапо и како има огромна гужва... ...
Зошто негативното ни е многу попривлечно од позитивното? Со оглед на тоа како се однесуваме кон нештата кои ни се случуваат, може да закл...
6 ситуации кои се повторуваат секоја есен Од една страна, есента е крцкави лисја под топлите чизми, топол чај и меко ќебе,...

Спонзорирани линкови: