Како изгледа лицето на луѓето во 7 часот наутро vs. во 7 часот навечер? (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Java Developer 15-02-2019
Собар/ка 15-02-2019


Како изгледа лицето на луѓето во 7 часот наутро vs. во 7 часот навечер? (фото)

Од подочници и нерасонети очи до лице во полн сјај, како изгледаме наутро, а како навечер?

kako-izgleda-liceto-na-lugjeto-vo-7-chasot-nautro-vs-vo-7-chasot-navecher-foto-01.jpg

Фотографот Барбара Ивејнс отсекогаш вила фасцинирана од лицата на странците.

Таа слика години наназад, а последниот во низата нејзини проекти е „7am-7pm“, каде ја прикажува разликата како изгледаат луѓето наутро, а како навечер.

Барбара се фокусира на малите измени на лицата на луѓето во текот на денот.

Дел од нејзините фотки:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Што најмногу сакаат и мразат луѓето во различни периоди од животот? Дали сте знаеле дека постои апликација на која може да најдете некој кој ја мраз...
12 работи кои е подобро да ги правите пред спиење, наместо наутро Вежбањето, бирањето на аутфит за наредниот ден, читањето на белешките за на рабо...
Бојата на вашите очи открива каков партнер ви е потребен во животот Одредени истражувања тврдат дека бојата на вашите очи открива каков партнер најм...