Имаш еден живот - не се плаши да бидеш жената која прави што сака

Дали постојано се грижите дали сте доволно фина и тивка девојка која сите ја сакаат?

imash-eden-zhivot-ne-se-plashi-da-bidesh-zhenata-shto-pravi-shto-saka-01.jpg

Дали постојано ги избегнувате борбите за работите што ги сакате и се плашите да не потфрлите пред очекувањата на другите од вас?

Време е да излезете од овој затворен круг и да се спасите себеси. Не плашете се да бидете жената која го прави тоа што го сака.

Навистина е истоштувачко и болно постојано да се трудите да се вклопите во нечиј модел. Не смеете да го изгубите својот идентитет, само за да бидете личност каква што сакаат другите да бидете.

Сите имаме само еден живот за живеење. Не е работа на другите луѓе да се грижат што правите вие во животот. Можеби нема да биде секогаш лесно за вас, но токму тоа го прави животот возбудлива авантура.

Потребна е храброст, емоционална и ментална сила и самодоверба  за да успеете да ги игнорирате обидите на луѓето да ве претворат во нешто што не сте. Потребна е голема љубов кон себе за да останете глуви за нивните пораки кои ви вршат пропаганда врз мозокот.

Откако ќе се ослободите од стравовите, од несигурностите и од школката, конечно ќе дишете слободно и ќе почувствувате како срцето ви пее.

Осмелете се да направите промена. Исправете се и донесете одлука.

Бидете жената која не се плаши да граба по тоа што го заслужува. Осмелете се да зборувате гласно, да сервирате поинакви ставови, да го промените светот.

Вие сте светлост со причина. Па, продолжете слободно да блескате!

Извор

Би можело да ве интересира:

„Целиот гардеробер е само за мене“ – Луѓе споделуваат која е предноста што живеат сами „Кога ќе си дојдам дома, храната што сум ја мислел цел ден ќе ме чека во фрижиде...
Тажната жена последна се смее – Дора Мар, талентирана Југословенка чиј живот за малку ќе го уништел ... На Теодора Марковиќ, ќерката на познатиот хрватски архитект Јосип Марковиќ, изгл...
Позитива на денот: Фото-докази дека во светот сепак има прекрасни и добри луѓе Поради многуте лоши нешта што се случуваат, лесно е да заборавиме дека светот се...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg