Трикови кои славните жени ги користат за да ги скријат недостатоците во изгледот на фотките
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 20-06-2019
Возач 20-06-2019
Продавач 20-06-2019


Трикови кои славните жени ги користат за да ги скријат недостатоците во изгледот на фотките

Веројатно сте забележале дека кога позираат на црвениот тепих, славните жени изгледаат беспрекорно, иако на папарацо фотките имаат по некој недостаток?

trikovi-koi-slavnite-zheni-gi-koristat-za-da-gi-skrijat-nedostatocite-vo-izgledot-na-fotkite-01.jpg

Славните умешно успеваат да ги прикријат недостатоците во изгледот кога позираат, служејќи се со одредени трикови.

Тие знаат точно која е нивната поубава страна, како да застанат, како да се насмевнат, како да ги сокријат брчките на вратот или да ја „соберат гушата“.

Во продолжение погледнете кои трикови ги користат славните за совршена фотка:

Никол Кидман ги спушта рамениците и го тегне вратот за кожата да ѝ изгледа совршено

trikovi-koi-slavnite-zheni-gi-koristat-za-da-gi-skrijat-nedostatocite-vo-izgledot-na-fotkite-03.jpg

Блејк Лајвли го крева јазикот нагоре за да не ѝ се прави гуша

trikovi-koi-slavnite-zheni-gi-koristat-za-da-gi-skrijat-nedostatocite-vo-izgledot-na-fotkite-02.jpg

Моника Белучи ја крева главата нагоре за да го издолжи и израмни вратот

trikovi-koi-slavnite-zheni-gi-koristat-za-da-gi-skrijat-nedostatocite-vo-izgledot-na-fotkite-04.jpg

Тејлор Свифт си ги гризе образите за да ги нагласи јаболкниците

trikovi-koi-slavnite-zheni-gi-koristat-za-da-gi-skrijat-nedostatocite-vo-izgledot-na-fotkite-05.jpg

Уште трикови од славните на следната страна... Би можело да ве интересира:

Трикови кои треба да ги имате на ум за да се спасите во опасни ситуаци... Не треба да се размислува на лоши сценарија и ситуации, но добро е да сте секога...
Трикови кои ги користат маркетите, а сите паѓаат на нив Во големите маркети, ништо не е случајно – од начинот на редење на производите, ...
10 трикови кои ќе ви го направат полесен животот и одморот во лето Иако летото е веќе при крај, сепак веројатно ова се најтоплите денови кои ги има...